10.1 C
Nitra
sobota, 18 mája, 2024

Levice: Od 10. januára začne zber živých vianočných stromčekov

Mesto Levice začne od pondelka 10. januára zbierať živé vianočné stromčeky. Zber bude prebiehať každý druhý týždeň v priebehu januára a začiatkom februára. „Vždy v pondelok a utorok,“ informovala radnica.

Vianočné stromčeky môžu Levičania ukladať pri stojiskách kontajnerov, po zozbieraní poputujú do bioodpadu. „V lokalitách s rodinnými domami môžu občania stromčeky zužitkovať na štiepku alebo palivo, ak nemajú takúto možnosť, môžu vetvičky stromčeka vložiť do hnedej nádoby na biologický odpad. Kmeň môžu odložiť a vyložiť pred dom pri jarnom zbere bioodpadu,“ uviedol mestský úrad.
      Radnica pripomenula, že stromčeky je možné odviezť aj na zberný dvor na Mochovskej ulici. „Keďže ide o biologický odpad, ktorý sa následne zhodnocuje, je potrebné odstrániť zo stromčekov ozdoby, cukrovinky vrátane obalov z nich a kovové háčiky,“ doplnil magistrát.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné, zahradnictvocentro.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články