15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Komárno: Zdravotníci vlani podali vyše 230.000 vakcín

Komárňanská nemocnica pokračuje v očkovaní proti ochoreniu COVID-19 aj v roku 2022. Záujemcovia si môžu prísť po vakcínu do niektorého zo štyroch očkovacích centier, ktoré nemocnica prevádzkuje.

Okrem Komárna podávajú zdravotníci vakcíny aj vo veľkokapacitných centrách v Nitre, Šali a Štúrove. „Očkovanie považujú zdravotníci za jedinú efektívnu metódu v boji s novým koronavírusom, posilňujúca tretia dávka vakcíny dokáže zabrániť aj nákaze novým variantom omikron, ktorého nástup sa očakáva v najbližších týždňoch,“ uviedla námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť Nemocnice Agel Komárno Gabriela Filkóová.

Podľa jej slov štatistiky nemocnice počas aktuálnej vlny pandémie potvrdzujú, že drvivá väčšina pacientov s ťažkým, prípadne fatálnym priebehom ochorenia COVID-19 sú neočkované osoby. „Preto zostáva našou prioritou aj pre tento rok, okrem štandardnej liečby, podávania monoklonálnych protilátok a popri liečbe novými liekmi, predovšetkým očkovanie. Vytvorili sme podmienky, aby každý, kto sa rozhodne zaočkovať, mohol k nám do nemocnice bez problémov prísť a dostať vakcínu,“ povedala Filkóová.

Komárňanská nemocnica začala očkovať proti ochoreniu COVID-19 od 7. januára 2021, keď otvorila svoje očkovacie centrum. V spolupráci s Nitrianskym samosprávnym krajom (NSK) podávajú zdravotníci vakcíny celkovo v štyroch centrách. „Doteraz sme v nich podali takmer 232.000 dávok,“ informovala nemocnica.

Zdroj: TASR

Foto:

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články