8.7 C
Nitra
utorok, 5 marca, 2024

Levice: Mestské organizácie dostali od mesta nové defibrilátory

Mestské organizácie v Leviciach dostali od mesta päť nových defibrilátorov. Na použitie budú pripravené v priestoroch, v ktorých býva zvýšený pohyb ľudí.
      Prístroje určené na poskytnutie prvej pomoci budú umiestnené v priestoroch mestského úradu, v Správe športových zariadení i v Mestskom kultúrnom stredisku. Ďalšie budú slúžiť na mestskej polícií a na kúpalisku Margita-Ilona.

Zamestnanci mestských organizácií budú na prácu s defibrilátorom odborne zaškolení. „Pracovisko, kde sa prístroj nachádza, bude na viditeľnom mieste označené nálepkou. Ak vďaka týmto defibrilátorom zachránime čo i len jeden ľudský život, tak to bola dobrá investícia,“ skonštatoval primátor Levíc Ján Krtík.
      Podľa slov pracovníka záchrannej zdravotnej služby Milana Štutiku sú defibrilátory jednoduché, prenosné a použiteľné kedykoľvek pre laické, ale i odborné poskytovanie prvej pomoci. Využívajú sa pri náhlom zastavení krvného obehu spojeného so zástavou dýchania.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné, nasregion.cz NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články