21.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Nitra: Krajskí poslanci schválili projekty cykloprístreškov na stredných školách

V areáloch dvoch stredných škôl v Nitrianskom kraji pribudne nová cyklistická infraštruktúra. Budovať ju plánuje Nitriansky samosprávny kraj (NSK), ktorý chce na tento zámer využiť dotácie z výzvy ministerstva dopravy.

Projekty aj ich spolufinancovanie už na svojom decembrovom rokovaní schválili krajskí poslanci. Prístrešok s cyklostojanmi má vyrásť na Strednej odbornej škole gastronómie a služieb v Šuranoch. „Vzhľadom na strategickú polohu školy bude zrekonštruovaný areál slúžiť ako informačno-oddychová zóna pre širokú verejnosť,“ uviedol Úrad NSK. Projekt počíta s celkovými výdavkami v hodnote 25.000 eur, kraj ich bude spolufinancovať sumou 1250 eur.

Nová cyklistická infraštruktúra má byť vybudovaná aj na Gymnáziu M. R. Štefánika v Nových Zámkoch. Podľa projektu majú v školskom areáli pribudnúť cykloprístrešky s kapacitou 72 bicyklov. „Gymnázium sa nachádza na novej cyklotrase, ktorá spája železničnú a autobusovú stanicu s centrom mesta. Vďaka tomu sa umožnil bezpečný príjazd študentov do areálu školy. Nové prístrešky môžu prispieť k tomu, že sa zvýši dochádzka žiakov na bicykloch,“ pripomenul Úrad NSK. Náklady na projekt sú vyčíslené na 19.400 eur so spolufinancovaním kraja v hodnote 970 eur.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články