8.7 C
Nitra
nedeľa, 4 decembra, 2022

Levice: Jednou z ťažiskových investícií v roku 2022 bude obnova hradného parku

Mesto Levice dokončuje aktualizáciu projektovej dokumentácie na revitalizáciu hradného parku. Realizácia projektu bude jednou z ťažiskových investičných akcií v budúcom roku, skonštatoval primátor Levíc Ján Krtík. Mestskí poslanci schválili na prvú etapu revitalizácie parku 466.456 eur.

V oplotenom uzatvárateľnom areáli bude obnovené jazierko, vybudované pódium na kultúrne podujatia aj nové chodníky a osvetlenie. „Pôvodné oplotenie sa nebude búrať, po konzultácii s odborníkmi sa opravia poškodené časti, osadená bude nová brána. Znovu bude napustené jazierko, kde bude tak ako pôvodne zabezpečený prirodzený prítok a odtok tak, aby bola zabezpečená cirkulácia vody. Novinkou bude lávka cez jazierko,“ informoval Krtík. Projekt počíta aj s oplotením a bránou z druhej strany, kvetinovou výsadbou, osvetlením a kamerovým systémom.

Obnova hradného parku dlhé roky viazla. Príčinou bolo, že areál nepatril mestu, ale bol vo vlastníctve Nitrianskeho samosprávneho kraja. Mesto získalo hradný park do vlastníctva v roku 2017 zámennou zmluvou s Nitrianskym samosprávnym krajom. O rok neskôr dala radnica spracovať návrhy revitalizácie hradného parku.

Zdroj: TASR

Foto:

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články