19.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Leto na Bojnickom zámku bude patriť inscenovaným predstaveniam i výstavám

Denný i večerný program pripravilo pre svojich návštevníkov počas leta Slovenské národné múzeum (SNM)- Múzeum Bojnice. Jeho súčasťou budú prehliadky, inscenované predstavenia, zábavné vzdelávanie, výstavy, prednášky aj koncerty. TASR o tom informovala PR manažérka SNM – Múzea Bojnice Petra Gordíková.

Slovenskou históriou prevedie návštevníkov už dnes (4. 7.) o 20.00 h šermiarsko-divadelná spoločnosť Via Historica. „Predvedie šermiarske umenie, dobové kostýmy či historické zbrane. Humorne ladené scénky a šermiarske súboje budú prinášať okrem zábavy aj množstvo zaujímavých informácií z našej histórie pravidelne počas celých letných prázdnin,“ priblížila Gordíková.

Riaditeľ múzea Igor Socha bude podľa nej hostiť návštevníkov zámku v piatok a sobotu (7. – 8. 7.). „Porozpráva o histórii zámku, jeho tajomstvách a prestavbe. Nasledovať bude predstavenie Láska sa kúpiť nedá, ktoré s jemným nádychom komédie rozpovie romantický príbeh o prestavbe hradu na romantický zámok. Večerný program sa začne o 19.00 h, 20.00 h a 21.00 h,“ dodala.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x