26.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

Letecká škola po tragédii pri Trenčíne pozastavila svoju činnosť až do odvolania

Letecká škola JetAge po stredajšej (22. 2.) tragédii motorového lietadla pri Trenčianskych Stankovciach pozastavila svoju činnosť až do odvolania. Jej zástupca Jindřich Gazda priblížil, že zosnulý pilot bol vedúci výcvikov a jedným z najskúsenejších inštruktorov.

Letecká škola po tragédii pri Trenčíne pozastavila svoju činnosť až do odvolania
Letecká nehoda pri Trenčianskych Stankovciach (zdroj: fb Polícia SR)

„Je to tragická udalosť, ktorá nás všetkých zasiahla a veľmi nami otriasla. Súcitíme s pozostalými našich priateľov a kolegov. Išlo o štandardný let našej leteckej školy, ktorý prebiehal z Bratislavy smer Trenčín, za bežných meteorologických podmienok,“ uviedol Gazda. Viac informácií vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie neposkytol. „O obetiach ani o ich identifikácii nám nebola doručená oficiálna správa, preto sa k tomu nemôžeme vyjadrovať,“ dodal.

V katastri obce Trenčianske Stankovce v okrese Trenčín došlo v stredu krátko pred 15.00 h k leteckému nešťastiu. Haváriu dvojmotorového malého lietadla neprežil ani jeden zo štyroch ľudí na palube. Príčiny nehody vyšetruje Letecký a námorný vyšetrovací útvar.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x