19.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Fotoreportér TASR M. Svítok otvoril v Galérii Karola Kállaya výstavu Mojich 15

Výstavu fotografií pod názvom Mojich 15 otvoril vo štvrtok v priestoroch Galérie Karola Kállaya Paneurópskej vysokej školy v Bratislave oceňovaný fotograf Michal Svítok. Prezentuje na nej svoju tvorbu za 15-ročné pôsobenie v Tlačovej agentúre Slovenskej republiky (TASR). Výber vyše 30 fotografií pochádza z oblasti športu, politiky a reflektuje rôzne svetové udalosti.

Fotoreportér TASR M. Svítok otvoril v Galérii Karola Kállaya výstavu Mojich 15
Na snímke fotograf a vedúci Obrazovej redakcie TASR Michal Svítok počas vernisáže výstavy fotografií Michal Svítok: Mojich 15 v Galérii Karola Kállaya v Bratislave 23. februára 2023. FOTO TASR – Jaroslav Novák

Návštevník si môže pozrieť fotografie zahraničných osobností, prevažujú zábery domácich politikov a viacerých úspešných slovenských športovcov. Nechýbajú medzi nimi Marek Hamšík, Anastasia Kuzminová či Matej Tóth, ktorých Svítok zachytil pri vrcholnom momente svojho výkonu.

Rodák z Banskej Bystrice, ktorého fotografie z významných politických udalostí, spoločenských či športových podujatí preberajú slovenské aj zahraničné médiá, zaznamenal 15 rokov spolupráce s TASR v roku 2020. „Povedal som si, že by sa patrilo to nejako osláviť, preto vznikla táto výstava,“ uviedol Svítok k projektu, ktorý predstavuje výber 33 fotografií. „Ťažko sa za tých x rokov vyberá z tých skoro 33.000 fotiek, vraj toľko ich mám v servise,“ hovorí fotograf a vedúci obrazovej redakcie TASR. Rok 2020 bol pre neho nečakane „výstavový“. Okrem jubilejnej výstavy Mojich 15, ktorú otvoril koncom roka 2020 v sídle Nadácie Slovak Press Photo z dôvodu protipandemických opatrení virtuálnou vernisážou, pripravil tiež banskobystrickú výstavu Rodinné striebro, kde predstavoval výber leteckých záberov z rozsiahleho projektu TASR o Slovensku.

Svítok patrí medzi oceňovaných fotoreportérov najmä v kategóriách aktualita či šport, venuje sa však aj foteniu z dronu. „Spravil som si všetky potrebné skúšky, aby som ho mohol legálne prevádzkovať,“ priznáva fotograf, ktorý podľa vlastných slov hľadá svoju „dlhodobú tému“ na dokument. „Predbežne mám dve či tri témy, ktoré by som mohol rozpracovať do tohto žánru,“ naznačil.

Obnovenú výstavu Michal Svítok: Mojich 15 si môžu pozrieť priaznivci fotografie v Galérii Karola Kállaya do 23. marca.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x