26.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

Lesy SR prezentujú v Nitre produkty z diviny i výrobky zo šípkovej dužiny

Produkty z diviny, víno z vlastnej vinice i výrobky zo šípkovej dužiny prezentuje na výstave Tradície slovenského vidieka v Nitre štátny podnik Lesy SR. Jeho zamestnanci zároveň informujú návštevníkov o možnostiach ubytovania v zariadeniach Lesov SR a o prírodnom turizme v rámci podniku. „Týmto spôsobom chceme poskytovať návštevníkom informácie o turisticky zaujímavých miestach. Medzi ne radíme aj 54 významných lesníckych miest a 40 lesníckych náučných chodníkov, uviedol Peter Kamenský, jeden z koordinátorov výstavy za štátny podnik.
      Podujatie Tradície slovenského vidieka, ktoré sa koná v areáli výstaviska Agrokomplexu v priestoroch Slovenského poľnohospodárskeho múzea v Nitre, potrvá do nedele (22. 8.). Program sa zameriava na históriu a tradície v poľnohospodárstve, potravinárstve a ich prepojenie na súčasnosť. „Ide o menšiu verziu tradičnej agrovýstavy, ktorá sa pre pandémiu minulý rok vôbec neuskutočnila. V tomto roku sa Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v spolupráci s národným výstaviskom rozhodlo pre pandemické obmedzenia a nepredvídateľný vývoj zorganizovať menšie podujatie,“ uviedol minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nom. OĽANO).
      Poverený generálny riaditeľ Lesov SR Tibor Kőszeghy otvorenie výstavných priestorov, i keď v obmedzenom režime, víta. „Verím, že aj takýmto spôsobom sa návštevníci dozvedia o našej činnosti a aktivitách, ktoré štátny podnik pre verejnosť vykonáva.“ Podľa jeho slov je v dnešnej dobe potrebné zdôrazňovať význam lesníctva, produkciu najekologickejšej a obnoviteľnej suroviny a dôležitosť pestovnej činnosti, ktorá je súčasťou lesníckej prevádzky.
      „Ročne štátny podnik vysadí takmer 16 miliónov sadeníc a práve na tomto mieste sa prezentovaným projektom Milión stromov pre Slovensko usilujeme koordinovane zapojiť verejnosť do tejto lesníkmi zabezpečovanej aktivity,“ povedal obchodný riaditeľ Lesov SR Michal Demák.

Foto: TASR

Foto: lesy.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články