12.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Lekár Sabaka láka na očkovanie šokujúcim záberom „covidových“ pľúc

Kde nepomáhajú varovné slová, tam musí prísť na rad názorná ukážka. Asi toto viedlo doktora Petra Sabaku k tomu, že zverejnil vo svojom profile pľúca človeka, ktoré sú napadnuté koronavírusom.

Každá reklama je dobrá, povedal si zrejme lekár Peter Sabaka, ktorý patrí medzi azda najhorlivejších propagátorov očkovania experimentálnymi vakcínami proti COVID-19. Doktor sa preto rozhodol, že na ukážku „neveriacim Tomášom“ zverejní spolu s krátkym statusom röntgenový snímok pľúc pacienta, ktorý je u neho hospitalizovaný, pretože dostal koronavírus. Zrejme sa pri tom inšpiroval otrasnými zábermi zverejnenými na cigaretových škatuľkách.

Lekár Sabaka láka na očkovanie šokujúcim záberom „covidových“ pľúc
Covidové pľúca, zdroj: P. Sabaka fb

Neodsudzujme, ale poučme sa a šírme osvetu

Na úvod statusu Sabaka prináša príbeh z COVID-19 oddelenia. „Pacient, 30-tnik (kvôli anonymite neuvádzam pohlavie, náš pacient môže byť aj žena), doposiaľ sa na nič neliečil, zdravý ako buk. Dokonca ani tá obezita nie je. Očkovať sa nedal, podobne ako takmer polovica dospelých v našej krajine. Keď tu jedného dňa ho drapol Covid. Tak ako správny Slovák, začal užívať ivermektin a izoprinozín vo vysokých dávkach a antibiotiká, ako radia odborníci na internetoch,“ začína svoj príbeh lekár. „Stav sa ale niekoľko dní len zhoršoval, až sa objavilo sťažené dýchanie. Musel byť hospitalizovaný. Dolu je jeho RTG snímka. Vďaka bohu, stav sa na liečbe dexametazónom, baricitinibom a kyslíkom zlepšuje a všetci veríme, že to dobre dopadne,“ konštatuje Sabaka.

https://www.nitranoviny.sk/sokujuce-tvrdenie-doktora-liptaka-ockovanie-proti-covidu-nema-na-jeho-priebeh-podstatny-vplyv/

„Naopak, očkovaný tridsiatnik v našej nemocnici s ťažkým COVID-19 ešte neležal,“ píše lekár, ktorý to vraj uvádza len ako príklad toho, čo funguje a čo nefunguje. „Nie pre to, aby sa náš pacient (alebo pacientka) stal terčom posmechu, nenávisti alebo moralizačných komentárov. Na jeho mieste mohol byť totiž takmer ktokoľvek. Stačí, že sa nechal zneistiť dezinformátormi a klamármi. Čo sa, žiaľ, stalo príliš veľa ľuďom. Tak neodsudzujme, ale poučme sa a šírme osvetu,“ končí doktor Peter Sabaka svoj motivačný status.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články