13.1 C
Nitra
sobota, 13 apríla, 2024

Kurta Mikloša načal, Slováci ho dorazili: Chudák falošný slizký úbohý! Hanba a odpad slovenského národa!

Slovensko má skutočné šťastie že má takých ekonomických „odborníkov“, ktorí ho vedú k blahu. Však nie nadarmo sa po nežnej revolúcii v 89-tom hovorilo, že nás čakajú krajšie zajtrajšky a dôchodky či platy podobné tým vo Švajčiarsku alebo v Nemecku. Možno aj čakali, lenže to by nám nemohli vládnuť „odborníci“.

Popravde povedané, „odborníci“ nám vládnu už viac ako 30 rokov, lenže my to Švajčiarsko a Nemecko nedobehneme ani keby oni cúvali. Pýtate sa prečo? Pretože sme tu doteraz mali politikov, ktorých hrable viac hrabali k sebe a ich blízkym ako k bežným ľuďom. Príkladom „úspešného odborníka“ je aj exminister financií Ivan Mikloš, ktorý po skončení v slovenskej vláde odišiel radiť na Ukrajinu. Asi vedel prečo. Tam mal totiž podobný, ak nie lepší „klondajk“ ako na Slovensku. Aký je Mikloš radca a „odborník“ píše v statuse Marek Kurta z hnutia Republika. Či sa trafil posúďte sami. Diskutujúci Slováci to ale vedia presne.

Kurta Mikloša načal, Slováci ho dorazili: Chudák falošný slizký úbohý! Hanba a odpad slovenského národa!
Zdroj: FB / Marek Kurta

Ak predpoveď nevyjde, vyskúšaj to znova. Raz sa musíš trafiť!

Mikloš po uvalení sankcií na Rusko všade víťazoslávne vyhlasoval: „Rusko už krachuje.“ Pravda to však nebola ani zďaleka. „Futurista a super ekonóm, ktorý stihol svojimi vzácnymi rozhodnutiami rozpredať Slovensko za babku a neskôr priviesť na psí tridsiatok aj Ukrajinu predpovedá, že Ruskú federáciu čakajú také krušné časy, že Putina všetci opustia. Ako hovorí: „Sankcie už začínajú fungovať.“ Nuž, to nám ale nemusel oznamovať, my dopady sankcií už pociťujeme celý rok,“ smeje sa nad Miklošovými predpoveďami Kurta dodáva: „Mikloš pritom predpovedá Rusku to, čo v médiách hovoria už od marca minulého roka. Pamätáme si na titulky ako „Rusi majú zásoby už len na dva týždne.“, „Rusko do apríla 2022 zbankrotuje.“, alebo „V Rusku pre ekonomické problémy zvrhnú Putina.“ Žiaľ, všetko sa ukázalo menej presné než veštenie z kávy. Žeby Mikloš bol lepším tipérom?“ smeje sa na našom „odborníkovi“ republikán.

Kurta Mikloša načal, Slováci ho dorazili: Chudák falošný slizký úbohý! Hanba a odpad slovenského národa!
Zdroj: FB / Marek Kurta

Drahí súdruhovia v Bruseli, ľudia sa donekonečna ožobračovať nenechajú, odkazuje Taraba

„Asi ťažko, pretože bol to práve pán Mikloš, ktorý tiež už minulý rok prognózoval, že Rusko čaká deficit 20-30%, rubeľ mal skolabovať a sankcie priviesť Ukrajinu k víťazstvu nad jadrovou veľmocou. Predpoveď nevyšla. Pán Mikloš sa ale riadi pravidlom: Ak predpoveď nevyjde, vyskúšaj to znova. Raz sa musíš trafiť. No zatiaľ čo ruská ekonomika mala už desaťkrát skrachovať, namiesto toho padajú americké banky. Mikloš však tvrdí, že Rusku dôjdu rezervy. Aké rezervy myslí, snáď nie nerastného a prírodného bohatstva?“ pýta sa Kurta, podľa ktorého aj keby mal Mikloš pravdu, čo má mať z toho bežný občan, že Rus bude v problémoch, keď jemu samému horí pod zadkom? Naše rodiny ani dôchodcovia sa nenajedia z toho, že niekomu tisícky kilometrov ďaleko sa priťaží.

Protiruské sankcie nás ničia viac ako Putina! Odkazuje do Bruselu Matovičova sestra Zuzana Belicová

Ak máme infláciu nad 15%, energie násobne vyššie, nevídané ceny v obchodoch a hlboko do vrecka, asi ťažko nám pomôže už vyše ročné bliakanie o tom, ako zle je na tom Rusko. Pretože ľudí u nás absolútne nezaujíma ako sa žije tam. Ľudí zaujíma to, ako nezmyselné sankcie a zapájanie sa do cudzej vojny ničia ich vlastnú životnú úroveň,“ píše nekompromisne na záver Marek Kurta. A kto žije na Slovensku ten vie, že má pravdu. Lenže „slávnemu“ ekonómovi Ivanovi Miklošovi nenaložil iba Marek Kurta, ale aj samotní Slováci, ktorí ho počastovali prirovnaniami, za ktoré by sa červenal každý súdny človek.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x