15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Banská Bystrica: Výstavba cyklomosta ide podľa plánu, mesto ušetrí peniaze z rozpočtu

Práce na cyklolávke v banskobystrickej časti Radvaň pokračujú podľa plánu a samospráva dokonca nebude musieť na jej výstavbu použiť peniaze z mestského rozpočtu. Informoval o tom na sociálnej sieti banskobystrický primátor Ján Nosko.

Banská Bystrica: Výstavba cyklomosta ide podľa plánu, mesto ušetrí peniaze z rozpočtu
zdroj: banskabystrica.sk

„Po tom, ako sme na výstavbu získali eurofondy vo výške viac ako 3,3 milióna eur, podarilo sa nám získať ďalších 650.000 eur. Financie z mestského rozpočtu, ktoré boli na projekt pôvodne vyčlenené, tak budú môcť byť použité na iný zámer v prospech nášho mesta,“ zdôraznil Nosko, ktorý absolvoval na stavbe kontrolný deň.

Ako informoval zhotoviteľ, doposiaľ zrealizovali všetky prekládky inžinierskych sietí. Zároveň pri Tescu vyvŕtali pilóty, a taktiež vybetónovali hornú stavbu základu cyklomosta. Aktuálne prebiehajú tieto stavebné práce na Zvolenskej ceste.

„Tento týždeň by mali byť zabetónované kotviace bloky i opora lávky a v nasledujúcich dňoch bude prebiehať príprava na osadenie oceľových dielov na oporu pri čerpacej stanici. Súčasne sa začína s výrobou oceľovej konštrukcie cyklolávky, ktorá sa toho času vyrába v dvoch závodoch na Slovensku a v Českej republike,“ priblížil primátor.

Cyklomost vedúci ponad rýchlostnú cestu R1, ktorý prepojí sieť plánovaných mestských cyklotrás s rodinnou cyklocestičkou smerom na Zvolen, chce mesto otvoriť na jeseň. „Verím, že termín sa nám podarí dodržať a rovnako pokročíme s ďalšími štyrmi kľúčovými cyklotrasami v celkovej dĺžke viac ako 16 kilometrov, na ktoré už máme vydané územné rozhodnutia,“ dodal Nosko.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x