21.1 C
Nitra
štvrtok, 30 mája, 2024

Kúpa domu či bytu bude podľa nového PIESKUMU MENEJ DOSTUPNÁ

Dostupnosť zabezpečenia bývania kúpou domu alebo bytu sa podľa väčšiny respondentov reprezentatívneho prieskumu agentúry AKO v najbližšom roku zhorší. Agentúra realizovala exkluzívny prieskum pre Tlačovú agentúru Slovenskej republiky (TASR) 4. apríla až 11. apríla na reprezentatívnej vzorke 1000 respondentov.

Odpovedali na otázku: „Ako sa podľa vás v najbližšom roku zmení dostupnosť (možnosť) získania bývania kúpou domu alebo bytu?“ Podľa 56,4 percenta opýtaných sa táto dostupnosť skôr alebo určite zhorší, z toho možnosť „určite sa zhorší“ označilo 21,1 percenta účastníkov prieskumu. Situácia v dostupnosti bývania formou kúpy bytu alebo domu sa v najbližšom roku určite alebo skôr zlepší podľa 11,1 percenta opýtaných, z toho 2,2 percenta si myslí, že sa dostupnosť zlepší určite.

Stagnáciu stavu, teda že sa nebude meniť, očakávalo 26,4 percenta opýtaných a 6,1 percenta respondentov sa k otázke nechcelo alebo nevedelo vyjadriť. Najviac respondentov, ktorí očakávajú zhoršenie situácie v dostupnosti zabezpečenia bývania formou kúpy bytu alebo domu, je medzi voličmi Republiky (74 percent, z toho 30 percent očakáva zhoršenie určite), Aliancie-Szövetszég (72 percent, z toho 43 percent očakáva zhoršenie s istotou) a Smeru-SD (61 percent, z toho 26 percent s istotou).

Najmenej účastníkov prieskumu, ktorí očakávajú zhoršenie situácie v dostupnosti zabezpečenia bývania formou kúpy bytu alebo domu, je medzi voličmi OĽANO (35 percent, z toho 11 percent očakáva zhoršenie určite), voličmi Demokratov (zhoršenie očakáva 48 percent respondentov, z toho podľa 26 percent sa zhorší určite) a Progresívneho Slovenska (zhoršenie očakáva 53 percent respondentov, z toho podľa 14 percent sa situácia zhorší určite) Najviac respondentov, ktorí určite alebo skôr očakávajú zlepšenie situácie, je medzi voličmi Demokratov (spolu 22 percent), OĽANO (21 percent) a Aliancie-Szövetszég (21 percent).

Najmenej účastníkov prieskumu, ktorí určite alebo skôr očakávajú zlepšenie situácie, je medzi voličmi Republiky (päť percent), SaS (šesť percent) a hnutia Sme rodina (šesť percent).

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x