28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Trnava: Novú rezidentskú zónu na PARKOVANIE spustia v meste od 20. apríla

Novú parkovaciu rezidentskú zónu R6 spustia v Trnave od štvrtka (20. 4). Patria do nej ulice Vladimíra Clementisa, Juraja Slottu a Teodora Tekela. V lokalite sa bude dať zaparkovať iba na vyznačených parkovacích miestach. Informovalo o tom mesto na webovej stránke.

Zóna bude regulovaná nonstop, pričom po úhrade parkovného pre zónu R6 bude možné automaticky využívať tiež zóny R2, R3 a B. „Ľudia s trvalým alebo prechodným pobytom, ak sú prihlásení na inom mieste v Trnave, v tejto zóne môžu získať kartu Rezident zóny. Za prvé auto na byt sa platí jedno euro ročne, za druhé auto 99 eur. Osoby bez trvalého pobytu v Trnave bude stáť karta 400 eur na rok,“ uviedlo mesto.

Parkovaciu kartu je možné získať prostredníctvom webovej aplikácie datamesta.trnava.sk. Osobne je možné získať kartu v klientskom centre na mestskom úrade. „S kartou získa majiteľ kredit pre návštevy. Ročne im môže poskytnúť 100 hodín parkovania zdarma. Rezidenti zóny, ktorí auto nevlastnia, majú nárok až na 150 hodín ročne,“ doplnilo mesto.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x