20.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Košické Malé divadlo pripravuje v aktuálnej sezóne tri premiéry

Novovzniknuté košické profesionálne divadlo s názvom Malé divadlo pripravuje v aktuálnej sezóne tri premiéry. „Konceptom Malého divadla je vytváranie činoherných, alternatívnych, tanečných inscenácii pre širokú verejnosť, ale aj špecifického diváka na Slovensku i v zahraničí,“ uviedla pre TASR riaditeľka divadla Barbora Repková.

Ako svoju prvú premiéru predstaví Malé divadlo titul Dámska šatňa od autora Arnošta Goldflama, a to 31. marca. Ďalšou inscenáciou bude Peter a Lucia, adaptácia novely Romaina Rollanda o láske dvoch mladých ľudí na pozadí vojny s premiérou v máji. Na jún je plánované uvedenie hry Dánske dievča podľa príbehu umelkyne a priekopníčky v zmene pohlavia Lili Elbe, ktorá sa narodila ako Einar Wegener.

 Súčasťou pôsobenia sú aj literárne večery, herecké workshopy či diskusie. Na úvod sa divadlo predstavilo 21. januára literárnym večerom s hosťom, spisovateľom a známym košickým sprievodcom Milanom Kolcunom. Ďalší literárny večer bude 25. marca s hercom a režisérom Lukášom Lipčákom.

Male divadlo vzniklo vlani v novembri, jeho súčasťou sú traja stáli herci Lukáš Takáč, Barbora Repková a Natália Daňková. „Ide o zájazdové divadlo, ktoré aktuálne funguje a skúša pod hlavičkou K13, konkrétne vo Výmenníku Štítová v Starom Meste. Divadlo bude fungovať ako občianske združenie, táto právna forma je aktuálne v štádiu riešenia,“ skonštatovala Repková.

Súbor plánuje podľa nej hosťovať aj v iných divadlách po Slovensku či kultúrnych strediskách. V pláne je aj návšteva stredných škôl s inscenáciou Peter a Lucia. „Cieľom je prinášať plnohodnotné inscenácie pre bežného diváka aj pre kritikov. Divadlo chce predstaviť medzinárodné, známe tituly, ale aj autorské hry. Pobaviť, ohúriť, pobúriť, ale neuraziť,“ dodala vedúca divadla.

(tasr, freepick)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x