20.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Žilina získala na zelenú infraštruktúru v školách vyše 180.000 eur

Žilinská samospráva získala na vybudovanie prvkov zelenej infraštruktúry v školských zariadeniach viac ako 180.000 eur z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).

Podľa hovorkyne mesta Barbory Zigovej ide o druhú etapu projektu, ktorého zámerom je skvalitniť prostredie v areáloch Základnej školy s materskou školou (ZŠ s MŠ) Gaštanová, ZŠ Limbová a ZŠ s MŠ Do Stošky v Bánovej.

Obce a mestá, ktoré v minulom roku pomáhali utečencom z Ukrajiny, sa môžu uchádzať o dotáciu na úhradu vynaložených nákladov

Školské pozemky majú podľa primátora Žiliny Petra Fiabáneho potenciál stať sa živou učebňou. „Zrevitalizované zelené plochy umožnia žiakom získať kontakt s prírodou a vytvoria jedinečný priestor pre získavanie nových vedomostí a zručností hravou formou. Pedagógom zase poskytnú viac príležitostí na motiváciu a vedenie detí,“ priblížil.

ZŠ s MŠ Gaštanová vďaka príspevku z eurofondov zrevitalizuje átrium. „Nový zelený priestor, ktorý sa bude využívať ako exteriérová trieda, vznikne v areáli ZŠ Limbová. Časť nenávratného finančného príspevku sa využije na vybudovanie školskej záhrady v areáli ZŠ s MŠ Do Stošky v Bánovej,“ priblížila Zigová.

Celkové oprávnené výdavky na projekt Zelené opatrenia areálov ZŠ a MŠ v meste Žilina – II. etapa predstavujú sumu 191.781 eur, pričom príspevok z IROP je vo výške 182.192 eur. „S realizáciou, ktorá bude trvať sedem mesiacov, by sa malo začať po ukončení kontroly verejného obstarávania riadiacim orgánom IROP,“ dodala hovorkyňa mesta.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x