12.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Košice: Do Hutníckej kvapky krvi sa zapojilo 65 dobrovoľných darcov

V rámci piatkového podujatia Hutnícka kvapka krvi organizovaného košickými oceliarňami darovali dobrovoľní darci viac ako 29 litrov vzácnej tekutiny. Odbery sa konali na hematologicko-transfúziologickom oddelení nemocnice v Šaci vo vstupnom areáli U. S. Steel.

Pre darovanie krvi bolo vhodných 65 dobrovoľníkov. „Medzi účastníkmi podujatia nechýbali mnohonásobní darcovia ani prvodarcovia, ktorých sa dostavilo 11,“ informovala hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica patrí, Martina Pavliková.

Išlo o súčasť 17. ročníka dní Hutníci pre Košice. V sobotu dopoludnia (17. 6.) dobrovoľníci pomôžu pri revitalizácii areálu Botanickej záhrady i Centra pre deti a rodiny na Hurbanovej ulici, pomáhať budú aj na detskej železnici v zoologickej záhade či útulku pre zvieratá pri Haniske.

V programe je aj darovanie dámskeho a pánskeho sezónneho oblečenia a obuvi, trvanlivých potravín, posteľnej bielizne či kuchynských a hygienických potrieb. Zberné miesto je v sobotu od 8.00 do 15.00 h v centre Arcidiecéznej charity na Masarykovej 2, ako aj na Triede SNP 24 v občianskom združení Jeseň života. Zapojiť sa môže aj široká verejnosť.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x