19.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Ivan Korčok sa k možnej kandidatúre na prezidenta zatiaľ nechce vyjadrovať

Exminister zahraničných vecí Ivan Korčok sa k svojej prípadnej kandidatúre na prezidenta zatiaľ nechce vyjadrovať. Počkať chce na stanovisko prezidentky Zuzany Čaputovej. Vyplýva to z jeho vyjadrenia na sociálnej sieti.

„Rešpektujem úrad hlavy štátu, aj pani prezidentku osobne, a nebolo by odo mňa korektné vyjadrovať sa predtým, než akékoľvek stanovisko poskytne ona sama,“ uviedol Korčok.

Prezidentka oznámi rozhodnutie v súvislosti so svojou kandidatúrou začiatkom budúceho týždňa. Podľa viacerých médií zvažuje, že o funkciu sa opäť uchádzať nebude. Ak Čaputová nebude kandidovať, podľa podpredsedu SaS Branislava Gröhlinga by bol Korčok jej dôstojným nástupcom.

Mandát prezidentky uplynie v roku 2024. Hlavu štátu volia občania Slovenskej republiky v priamych voľbách tajným hlasovaním na päť rokov. Kandidátov na prezidenta môže navrhnúť najmenej 15 poslancov Národnej rady SR alebo občania na základe petície najmenej s 15.000 podpismi oprávnených voličov.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x