17.1 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

KONEČNE: Most v HLOHOVCI znova otvorili pre autá, od utorka aj pre autobusy

Most ponad Váh na ceste II/513 v Hlohovci bude po deviatich mesiacoch opäť otvorený pre motorové vozidlá dnes od 18:00. Prvé prímestské autobusy sa naň vrátia v utorok 10. januára. Komplexná rekonštrukcia mosta bude pokračovať bez ďalších výrazných dopravných obmedzení. Informoval o tom odbor komunikácie Úradu Trnavského samosprávneho kraja.

Návrat dopravy umožnil Okresný úrad v Trnave na základe výsledkov decembrovej skúšky zaťažiteľnosti mosta. „Znamená to, že sa naplnil účel rekonštrukcie, ktorým bolo zvýšiť bezpečnosť a stabilitu mosta. Tým sa končí obdobie dočasných obmedzení, ktoré znižovali komfort obyvateľov Hlohovca a jeho okolia. Všetkým ďakujem za trpezlivosť. Rekonštrukcia mosta bude pokračovať bez ďalších výrazných dopravných obmedzení,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

KONEČNE: Most v HLOHOVCI znova otvorili pre autá, od utorka aj pre autobusy
Most v Hlohovci Zdroj: hlohovec.sk

Most bude v pondelok odovzdaný do predčasného užívania na základe záverov rokovania kompetentných orgánov. Režim premávky bude upravený dopravným značením. Chodci môžu po moste naďalej prechádzať po chodníku. Od utorka 10. januára sa na most vrátia aj prímestské autobusy. Posilnené vlakové spojenie Hlohovca s Leopoldovom zostane k dispozícii do nedele 15. januára. Následne budú vlaky na tejto trase premávať v štandardnom režime podľa platného grafikonu.

Mesto Nitra: Interní zamestnanci nie sú odborne spôsobilí alebo nemajú žiadne skúsenosti (?!), výsledky kontroly Inšpektorátu práce

Cestný most cez Váh v Hlohovci uzavreli 30. marca minulého roku pre závažné poruchy v podobe trhlín na jeho pilieroch, ktoré ohrozovali stabilitu mostnej konštrukcie. Už predtým sa začala jeho komplexná rekonštrukcia za približne 5,5 milióna eur, ktorá bude trvať až do leta tohto roku.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články