9.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Komárno: Nemocnica trpí akútnym nedostatkom krvi

Komárňanská nemocnica trpí akútnym nedostatkom krvi. Vyzýva preto každého, kto sa cíti zdravý, má od 18 do 60 rokov, nad 50 kilogramov a môže pomôcť, aby tak urobil.

„Letné mesiace sú z hľadiska darovania krvi v slovenských nemocniciach náročné. Darcov kvôli dovolenkám ubúda, no úrazov naopak pribúda,“ skonštatovala primárka oddelenia hematológie a transfúziológie Nemocnice Agel Komárno Enikö Radi.

VšZP ponúka lekára na diaľku, na telemedicínu vyzvala aj ostatné poisťovne

Nemocnica chce v kritickom období uľahčiť darcom proces darovania krvi zavedením online rezervačného systému. Prostredníctvom neho sa môže darca objednať na presný čas a netreba čakať na odber priamo na mieste. Po registrácii na stránke www.darca.agel.sk si vyberie vyhovujúci deň a hodinu, následne mu príde potvrdzujúci email. Na webovej stránke sa tiež nachádzajú informácie, kedy môže záujemca krv darovať, ako pred odberom postupovať a aj to, čo robiť po odbere.

Okrem online registrácie sa záujemcovia o darcovstvo môžu objednať aj na telefónnom čísle 0918435408. Darovať krv v komárňanskej nemocnici je možné každý pondelok, štvrtok a piatok, prípadne každú stredu na mobilných výjazdových odberoch podľa harmonogramu.

(tasr, freepik)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x