18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Komárňanský dom Matice slovenskej padá na kolená. Brutálny odkaz, ktorý dostali od kompetentných, vás určite posadí na zadok

Bude ako nebolo. Aj takto by sa dalo charakterizovať to, čo sa udeje v roku 2022 na Slovensku. Žiaľ, nie k lepšiu, ale k horšiemu. Ak pominieme stále nové a nové mutácie koronavírusu, ktoré nás kvária už dva roky, tak teraz Slovákov dostáva do kolien zdražovanie prakticky všetkého.

Bežní obyvatelia budú musieť tento rok obracať každé euro nielen pre rastúce ceny tovarov, ale aj energií. A práve energie budú to, čo narobí vrásky na čele i mnohým organizáciám. Ich zvýšenie bude veľa z nich niesť iba veľmi ťažko, ba budú aj také, ktoré to neunesú. Slzy na tvári a riadne vrásky na čele má už i vedenie domu Matice slovenskej v Komárne. Jeho riaditeľ Jozef Černek to opísal v statuse, ktorý hovorí jasnou rečou.

Jozef ČERNEK: Slovenský rebel v Komárne úspešne vedie divadlo a Maticu slovenskú

Nevystupujte v médiách. Ste niktoši z malého mesta, nikoho nezaujímate…!

„Priatelia, podnikatelia, aj vám prišlo vyúčtovanie plynu a následne enormné zvýšenie cien (preddavkov)? Alebo len my máme nejakú „smolu“?“ pýta sa šéf organizácie, ktorá to aj bez zvýšenie cien energií nemá na juhu Slovenska vôbec ľahké. „V dome Matice slovenskej sme platili mesačne cca 1500 eur. Spálili sme o čosi viac (asi 10%), hoci bola sála zavretá a odpojená od vykurovania. Ale dobre, hodiny neoklameme, zima dlho trvala. Avšak ceny nám tak navýšili, že máme platiť preddavky 2 876,50 eur! To znamená navýšenie o 90%!“ píše riaditeľ, ktorý je z toho celého rozčarovaný.

„Povedali mi, že to je preto, lebo Sulík nenakúpil plyn, (nežartujem, štát vraj pre podnikateľov nezafixoval cenu, či čo). Akože za všeličo sa tu chodí protestovať a toto všetci nechávajú tak?,“ opäť sa nechápavo pýta Černek.

Divadelní ochotníci z Komárna sa rozhodli spraviť úžasnú vec, vy im môžete pomôcť!

„Vyzniem teraz ako úplný idiot, ale nech bol Fico aký bol, tak keď sme za jeho vlády (alebo tam už bol Pele, neviem) povedali, že máme problém (buchlo nám potrubie s vodou), bez váhania nám poslal 10-tisic eur. On si totiž uvedomoval, že bez kultúry národ veľa stráca. Teraz skapíname už tretí rok a viete, čo nám odkázali? „Nevystupujte v médiách. Ste niktoši z malého mesta, nikoho nezaujímate…!“ Tak neviem, či je toto vlastne lepšie… Moc asi ani nie…,“ končí svoj status znechutený riaditeľ komárňanských matičiarov Jozef Černek.

Jozef Uhlárik

foto: mapio.net

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články