17 C
Nitra
piatok, 2 júna, 2023

Kolárovo: Výstava „Honnan/Merre“ spojila bývalých študentov strednej školy

Výstava „Honnan/Merre“ sa uskutočnila 21. decembra v Súkromnej strednej odbornej škole s vyučovacím jazykom maďarským v Kolárove.

Cieľom výstavy bolo ukázať, aké práce vytvárajú bývalí študenti na vysokej škole aj mimo nej. Študenti a absolventi stredných škôl mali možnosť klásť otázky bývalým študentom, pýtať sa na život na vysokej škole týkajúce sa ďalšieho vzdelávania.

Na výstave si návštevníci mohli pozrieť vystavené práce študentov, ktorí študujú na VŠVU v Bratislave, na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre, na Technickej univerzite v Košiciach a na univerzitách v Maďarsku ako Metropolitan University v Budapešti, Faculty of Music and Visual Arts v Pécs.

Medzi umelcami boli aj takí, ktorí hoci nepokračovali v štúdiu, ale mali tiež pozoruhodné práce. Vystavené diela zahŕňali maľby, textil, plagáty, knižné ilustrácie, knihy a diela sklárskeho úžitkového umenia.

Foto: Dóra Török

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články