16.1 C
Nitra
streda, 29 mája, 2024

Koalícia schválila balík opatrení na pomoc ukrajinským vojnovým utečencom

Poslanci Národnej rady SR dnes schválili viaceré legislatívne zmeny, určené na pomoc ľuďom, utekajúcim pred ruskou vojnovou agresiou na Ukrajine, tzv. Lex Ukrajina. Balík opatrení pomôže Slovensku zvládnuť nápor utečencov z vojnovej Ukrajiny a zároveň im pomôže zaradiť sa do života na Slovensku.

Obsahuje napríklad aj príspevok pre osoby poskytujúce bezplatné ubytovanie pre vojnových utečencov, ktorý navrhol minister financií Igor Matovič (OĽANO).

“Ukrajinci dnes hrdinsky bojujú nielen za svoju slobodu, ale aj hodnoty západnej civilizácie. Je našou morálnou povinnosťou nielen ako dobrého suseda, ale aj ako sebavedomej, kresťanskej a demokratickej krajiny dôstojne sa postarať o utekajúce ženy s deťmi. Preto príjmame legislatívny balík, ktorý zbedačeným ľuďom vytvára rámec potrebnej pomoci,” vysvetlil predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš.

“Lex Ukrajina Pomôže napríklad vyriešiť pracovno-právne vzťahy po požiadaní o azyl, zdravotnú starostlivosť, či začleňovanie detí do školského systému,” vysvetlil.

“Ďakujem všetkým príslušníkom našich bezpečnostných zložiek, dobrovoľníkom, prednostom okresných úradov a všetkým obetavým ľuďom, ktorí s obrovským nasadením a úctou pomáhajú utrápeným ľuďom utekajúcim pred vojnou,” vyzdvihol na záver Šipoš.

Zdroj:TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články