15.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Návrh ministrov Matoviča a Lengvarského je len ďalší marketingový ťah tejto vlády, ktorý absolútne nepokrýva potreby nemocníc, ambulancií a zdravotníkov

Opakované diskriminačné dofinancovanie štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne neprimerane zvýhodní len časť pacientov.

Zdravotnú starostlivosť pre pacientov nehradí len jedna zdravotná poisťovňa, o efektívnom hospodárení ktorej okrem iného existujú vážne pochybnosti. Návrh na nevyhnutné dofinancovanie cez navýšenie platby za poistenca štátu z rezervy štátneho rozpočtu tak, ako to navrhol HLAS, by bol transparentný, solidárny a neobmedzil by poskytovanie zdravotnej starostlivosti pre pacientov žiadnej zdravotnej poisťovne.

Návrh ministrov Matoviča a Lengvarského je len ďalší marketingový ťah tejto vlády, ktorý absolútne nepokrýva potreby nemocníc, ambulancií a zdravotníkov

„Prezentuje sa navýšenie o 365 mil €, ale akosi pozabudli poznamenať, že 232 mil € sme na minulú jeseň už pacientom a zdravotníkom vzali a tie by sme mali vrátiť tiež. Vzletné heslá – dávame viac ako treba alebo lepší výber sú pekné PR na slnečnej tlačovke, ale obavám sa, že v reálnom scenári nezlepšia pre pacienta dostupnosť ambulantného lekára, plánovaný zákrok v nemocnici a ani nezabránia odchodu zdravotníkov, resp. ich návratu na Slovensko.“ ohodnotil podpredseda strany Richard Raši.

Navyše, Matovič s Lengvarským sľubujú zdravotníctvu sčasti virtuálne peniaze a reálne sa všetkých pacientov týka iba 100 miliónov eur, o ktoré sa majú navýšiť platby za poistencov štátu.

„Navýšenie základného imania VšZP nepomôže viac ako dvom miliónom pacientov, ktorí sú poistení v súkromných poisťovniach. A to už nehovorím o desiatkach tisíc utečencov z Ukrajiny, s ktorými štátny rozpočet nepočítal.“ dodala podpredsedníčka strany HLAS Zuzana Dolinková.

Zdroj:TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články