19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Kauzu okolo hotela Carlton sa nepodarilo otvoriť ani na 12. pokus

Špecializovaný trestný súd (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, sa v utorok už po 12. raz neúspešne pokúsil otvoriť hlavné pojednávanie v kauze týkajúcej sa bratislavského hotela Carlton, v ktorej sú obžalovaní podnikateľ Erik M. a jeho manželka Zuzana K. Dôvodom sú tentoraz zdravotné problémy obhajcu obžalovaného, ktorý je po operácii. ŠTS tak vytýčil nový termín 14. júna.

„Obvineným sa kladie za vinu, že ešte v roku 2017 sa mali dopustiť trestného činu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku v štádiu pokusu. Svojím konaním mali spôsobiť škodu vo výške minimálne 44 miliónov eur,“ konštatovala prokurátorka Úradu špeciálnej prokuratúry Martina Kellerová. Obžalovaným v prípade uznania viny hrozí za tento trestný čin dolná hranica trestnej sadzby, minimálne desať rokov.

Obžalobu na súd podali v máji v roku 2020. Do vytýčených termínov zasiahla pandémia nového koronavírusu a s tým súvisiace obavy obžalovaných, výmena obhajcov a naposledy tiež zmena samosudcu. Ten, ktorý v tejto trestnej veci pôvodne predsedal, postúpil na Najvyšší súd SR a nový potreboval čas na naštudovanie spisu.

„Ak by súd nevidel dôvody na odročenie, neodročil by pojednávanie,“ poznamenala pre médiá Irena Sopková, obhajkyňa Zuzany K.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x