20.1 C
Nitra
štvrtok, 27 júna, 2024

Nitra: Polícia po 26 rokoch stotožnila ľudské pozostatky s hľadaným mužom

Polícia po 26 rokoch odvolala pátranie po mužovi z Hodonína, na ktorého Okresný súd v Nitre vydal ešte v roku 1997 zatykač za trestný čin lúpeže a podozrenia z vraždy. Vyšetrovateľom sa podarilo stotožniť nájdené kostrové pozostatky s hľadaným mužom.

Polícii sa hľadaného nedarilo nájsť a na žiadosť rodiny bol ešte v roku 2001 súdom vyhlásený za mŕtveho. „V roku 2002 bola v Nitre v poraste na Cabajskej ulici nájdená mŕtvola muža neznámej totožnosti. Išlo o kostrový nález, bez známok násilia a príčina smrti sa nepodarila zistiť. V minulom roku bolo na podnet pátračov nitrianskeho Krajského riaditeľstva Policajného zboru vykonané porovnanie vzoriek DNA z kostrového nálezu a syna nezvestného muža,“ informovala polícia.

Ako doplnila, výsledky z Kriminalistického a expertízneho ústavu ukázali 99,9999-percentnú zhodu DNA, rodičovstvo a tým aj identita mŕtveho muža sú prakticky dokázané. „Vydanie zatýkacích rozkazov, aj pátranie po hľadanom boli odvolané vďaka práci množstva ľudí na polícii, expertíznom ústave, prokuratúre a súdoch, a to nielen na Slovensku,“ uviedla polícia.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x