2 C
Nitra
štvrtok, 30 novembra, 2023

Juraj DRAXLER: Po voľbách by sa malo spustiť vyšetrovanie škôd, ktoré spôsobili tieto ministerstvá

Ktoré ministerstvá by sa mali po voľbách najviac vyšetrovať?

Jednoznačne najmä tieto tri: ministerstvo zdravotníctva, „eurofondové“ ministerstvo Veroniky Remišovej a ministerstvo školstva. Na nich dochádzalo a dochádza k najväčším škodám na verejných financiách.

Juraj DRAXLER: Po voľbách by sa malo spustiť vyšetrovanie škôd, ktoré spôsobili tieto ministerstvá
Juraj Draxler (zdroj: fb Juraj Draxler)

Otázka je, čo s tým po voľbách. Podobne, ako by sa mal ustanoviť parlamentný vyšetrovací výbor pre obdobie pandémie (zdokumentovať ako presne dochádzalo k prijímaniu alebo neprijímaniu opatrení a dať dokumentáciu k dispozícii OČTK), asi bude niečo podobné nutné urobiť aj pre nehospodárne nakladanie s verejnými financiami.

Zvlášť práca s eurofondami bola dlhodobo kritizovaná, a často oprávnene, aj za minulých vlád, ale teraz dosiahol chaos ešte väčšie rozmery. Nemôžeme dopustiť, aby sa doslova šlendriánstvo v správe verejných peňazí nechalo len tak.

V tejto súvislosti by som osobitne upriamil pozornosť na ministerstvo školstva.

To ostáva v ústraní. Predošlý minister, Grohling, mal dobré osobné vzťahy s novinármi, a tak zrazu nikoho netrápil stav slovenského školstva. Veď Brani má také pekné saká a košele. Medzitým si na jednej strane ministerstvo vykolíkovalo veľké objemy bruselských peňazí, z plánu obnovy – a na druhej nič nerobilo preto, aby sa nejako rozumne zužitkovali. A tak je dnes už úplne bez šance, že by sa dalo nejako zmysluplne použiť 100 miliónov eur, ktoré mali ísť na školskú reformu. Ani si neviem predstaviť, že by toto nejaká rozumná vláda nechcela rozsiahlo vyšetriť.

Otázka, samozrejme, je, či sa rozumnú vládu po voľbách podarí zostaviť, zatiaľ to vyzerá všelijako.

Ak by to ale náhodou vyšlo, okrem okamžitého krízového riadenia bude treba aj rýchlo a tvrdo vyšetriť, čo sa tu vnútri ministerstiev od roku 2020 dialo.

Text: Juraj Draxler/fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x