10.1 C
Nitra
streda, 17 apríla, 2024

Ján VOLKO: Nie je priorita zabehnúť stovku pod desať sekúnd, chce byť hlavne zdravý

Elitný slovenský šprintér Ján Volko si pochvaľuje podmienky na tréning v maďarskej Nyíregyháze, kde v týchto dňoch absolvuje sústredenie v rámci prípravy na marcové halové majstrovstvá Európy v tureckom Istanbule (3. – 5.3.). Dvadsaťšesťročný Bratislavčan získal na ostatných troch HME kompletnú medailovú zbierku v šprinte na 60 m, v roku 2017 v srbskom Belehrade si vybojoval striebro, o dva roky neskôr v škótskom Glasgowe zlato a pred dvomi rokmi v poľskej Toruni bronz.

Ján VOLKO: Nie je priorita zabehnúť stovku pod desať sekúnd, chce byť hlavne zdravý
Ján Volko (foto SITA/ AP Photo/Martin Meissner)

„Je to ako sen. Všetko máme pod jednou strechou, nemusíme nikam cestovať, a preto som si ešte neprehliadol ani mesto. Koncentrujem sa predovšetkým na tréningy, ale určite pôjdem na prehliadku centra a chceme navštíviť aj továreň na výrobu Lega. S ničím takýmto som veru nepočítal. Bolo by skvelé, keby sme aj doma mali niečo podobné,“ povedal Volko pre regionálny denník Východné Maďarsko, citoval ho oficiálny web Slovenského atletického zväzu (SAZ). V Nyíregyháze by mal trénovať do 15. januára.

Pohreb Pelého: Na poslednej rozlúčke nechýbal ani jeho osobný priateľ z Nitry Joe Borbély

Spokojná s vybavením v modernom tréningovom centre je aj Volkova trénerka Naďa Bendová. „Podmienky sú výborné, ubytovanie je priestranné, nové a komfortné. Všetko je tu na jednom mieste, okrem atletickej infraštruktúry je k dispozícii šermiarska i volejbalová hala, posilňovňa, sieť na vrhy a hody, čo využíva početná skupina domácich vrhačov, sauna, ochladzovací bazén a tiež ľadomat,“ uviedla trojnásobná najlepšia atletická trénerka roka na Slovensku pre portál Atletika.sk.

Ján Volko drží slovenský rekord v šprinte na 100 m s výkonom 10,13, no podľa jeho slov sa nebude nasilu snažiť pokoriť 10-sekundovú hranicu. „Samozrejme, pokúsim sa siahnuť na dno mojich síl, ale takéto čosi je mimoriadne ťažké. A nechcem si zväzovať roky a nohy tým, že sa budem koncentrovať na snahu prekonať túto hranicu. S vetrom nad 2 m/s som už dosiahol 10,07, čo od 10,00 nie ej ďaleko. Dostať sa pod 10 sekúnd však nie je môj hlavný športový cieľ. Budem oveľa šťastnejší, ak sa mi v nasledujúcich rokoch budú vyhýbať zranenia či choroby a budem získavať čo najlepšie umiestenia,“ skonštatoval štvrtý na stovke z vlaňajších ME v nemeckom Mníchove.

Svet športu zasiahla ďalšia smutná správa: Tragicky zomrel 31-ročný hráč squashu

Po návrate z Maďarska v polovici januára bude Volko trénovať už len v domácom prostredí. Prvý štart má naplánovaný na 29. januára, kedy sa v bratislavskej hale Elán uskutoční rovnomenný míting a tam ho čaká šesťdesiatka. Neskôr by mal súťažiť v českej Ostrave (2.2.), vo Francúzsku v Paríži (11.2.) aj Liévine (15.2.). Nasledovať bude národný halový šampionát (18.2.).

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články