15.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Ján Baránek: Tvrdá kritika médií a platenej propagandy

To, že politológ Ján Baránek si nekladie servítku pred ústa, je už všeobecne známe. Tentokrát skritizoval médiá, z ktorých sa, podľa neho, valí v súvislosti s covidom iba propaganda.

Ján Baránek: Tvrdá kritika médií a platenej propagandy

Priatelia, potrebujem do súčasnej hystérie, nenávisti a antagonizmu, ktorý začína vládnuť v spoločnosti, priniesť trochu, nazvem to odvážne, logiky. Z médií sa na nás valí propaganda. Jediné riešenie na tzv. pandémiu Covid-u je, podľa mainstreamových médií, len a len očkovanie.

Tu chcem upozorniť na jednu závažnú skutočnosť. Minimálne v tomto prípade je informovanie týchto médií mimo rámec žurnalistiky. Prečo? Tieto médiá totiž prijali od štátu státisíce € na propagáciu očkovania. Tým sa samotné zdiskvalifikovali ako dôveryhodný zdroj informácií a je potrebné ich tzv. „informovanie“ brať len a len ako propagandu a reklamu. Nič iné. Každému, ako tak zdravo rozmýšľajúcemu človeku je predsa jasné, že pravda sa nehľadá v reklame a propagande, ale v konfrontácií názorov.

Videli ste v niektorom z týchto médií konfrontáciu názorov, čo sa týka problematiky očkovania? Videli ste diskusii odborníkov, ktorí sú za, vers. proti? Nevideli. Prečo? Prečo v tak závažnej a citlivej oblasti, ako sa očkovanie proti Covid-u stalo, počúvame stále ten istý názor? Prečo sme svedkami šírenia strachu, paniky, šírenia klamstiev, poloprávd a zatajovania faktov? Pýtate sa možno – akých. Z celej plejády si pozrite napríklad tento údaj – náš ŠUKL udáva, že po očkovaní v SR umrelo 5 ľudí. Český SUKL udáva, že v ČR to bolo 104 ľudí. Tento priepastný nepomer určite nie je spôsobený horšou úrovňou zdravotníctva v ČR, ani tým, že ČR doviezla „horšie“ vakcíny. Nie. Ten nepomer je spôsobený tým, že sa na Slovensku masívne klame.

https://www.nitranoviny.sk/politolog-baranek-vacsiu-zvratenost-som-este-nevidel-hovori-o-ockovacej-loterii/

Klamú všetci zainteresovaní. Klamú médiá, klamú zdravotníci, klamú s číslami… Skrátka, lož sa stala normou, lož sa stala pravdou. Orwell ani nevedel, ako sa trafil. Teraz ale poďmne k otázke, ktorá je v nadpise tohto textu. Cui prodest? Teda „komu to prospieva“? Tu nájdeme hneď niekoľko adresátov tohto „prospechu“ a nie je potrebné sa tým ďalej zaoberať.

V našich životoch hrá zásadnú úlohu otázka „ako“? Ako to môžem urobiť, ako sa tam dostanem, ako sa vyliečim, atď… Existujú však situácie, kedy omnoho dôležitejšou je otázka – Prečo? Pre mňa, opakujem, pre mňa, napríklad, nie je až tak dôležitá otázka „ako vznikol život?“. Pre mňa, ako kresťana, najbazálnejšou je otázka – „prečo vznikol život?“. Píšem to preto, lebo zarytí materialisti a pod., mi na prvú otázku dajú nesmierne množstvo odpovedí. Na druhú otázku som od nich doteraz žiadnu odpoveď nedostal. Nie len zmysluplnú, ale ani nezmyselnú.

Ako to súvisí s očkovaním proti Covid-u? Jednoducho. Vo svete, ale aj v našom slovensko-českom priestore, je veľa odborníkov, ktorí sú pri očkovaní na Covid veľmi opatrní, resp. sú striktne proti. Napríklad: Doktorka Elizabeth Evansová zo Spojeného kráľovstva, spoluzakladateľka aliancie „Slobodná medicína“ z Veľkej Británie. Geert Vanden Bossche. Je to Nemec, odborník na vakcíny, virológiu, doktor vied. Pracoval pre Big Pharma, nadáciu Billa & Melindy Gatesocov, atď. Luc Antoin Montagnier – nositeľ Nobelovej ceny, doktor vied, člen Francúzskej akadémie vied…MUDr. Ján Lakota, CSc., má tri odborné atestácie – vnútorné lekárstvo, klinická onkológia, hematológia a transfuziológia. MUDr. Juraj Mesík – analytik globálnych rizík, MUDr. Igor Bukovský – Titul PhD. získal v odbore Normálna a patologická fyziológia. V súčasnosti sa venuje hlavne otázkam výživy a trendom v oblasti zdravia a životosprávy. prof. MUDr. Jiří Beran, CSc. z Centra očkovania a cestovnej medicíny, Hradec Králové.MUDr. Soňa Peková, Ph.D. – klinická biochémia.

https://www.nitranoviny.sk/toto-su-totalitne-praktiky-to-ani-komunisti-si-nedovolili-vyvijat-takyto-tlak-na-obyvatelstvo-hovori-jan-baranek/

Takto by som mohol pokračovať ďalej a písať sem ďalśie a ďalšie mená odborníkov. Čo majú spoločné? Ako som spomenul vyššie, sú pri očkovaní na Covid veľmi opatrní, resp. sú striktne proti. Ale ešte niečo – sú objektom nevyberaných útokov, ostrakizácie, marginalizácie, zosmiešňovania, útokov ad hominem, spochybňovania odbornosti. Kým? V prvom rade mainstreamom. Nevyberavo. Napr. z nositeľa Nobelov ceny Montagniera chceli urobiť dementného dedka. Nepodarilo sa, ten im to okamžite dokázal v jednom z rozhovorov, ktorý samozrejme nenájdete len tak, ale dá sa dohľadať.

Takisto sa nájdu tzv. „odborníci“, ktorí neváhajú a pustia sa rovno do svojho kolegu. Toto sa stalo napr. MUDr. Lakotovi. Ľudia bez chrbtovej kosti, poplatní Covid režimu. Veľmi dobre si pamätám, ako československí umelci podpisovali tzv. „antichartu“, ktorá bola reakciou na Chartu 77. Umelci vo všeobecnosti, nie ako celok, ale ako jednotlivci, radi kolaborovali s režimami, keďže im to skýtalo komparatívne výhody, najmä materiálne. Či už to bolo v komunizme, fašizme, nacizme…

Ale týka sa to aj vedcov. Ako príklad uvediem sovietskeho agronóma a biológa Trofima Denisoviča Lysenka. Ten bol, vedeckou hviezdou stalinizmu, jeho odporcovia a zástancovia naozajstne vedz skončili v Gulagoch. Čím bol tak významný? No napr. tým, že genetiku označil za buržoáznu pavedu… Ale to nebránilo tomu, že bol dobovou hviezdou vtedajších médií, povolaným odborníkom bez opozície. Skrátka, presne tak, ako dnes. Dnes akurát „tí druhí“ nekončia v Gulagoch, ale prichádzajú o prácu, granty a pod…

A teraz k podstate: CUI PRODEST? Komu prospieva ich odlišný názor? V prospech koho to robia? Nájdite mi, mainstreamoví vyznávači niekoho, v koho finančný, mocenský, alebo iný prospech varuje Luc Montagnier. V koho finančný, mocenský, alebo iný prospech varuje Lakota, Mesík, Beran a ďalší? Prečo to robia? Zarábajú na tom? Nie! Naopak, len im to poškodzuje! Stoja za nimi nejaké temné sily? Aké by to asi boli? Nie! Tak prečo to robia? Nehovorte mi „ako?“ Povedzte mi „prečo?“ Toto je bazálna otázka v tomto prípade. Nie ako, ale prečo??? Prečo by to robili? Ja poznám len jedinú odpoveď – majú pochybnosti a svedomie. Inú nepoznám. Inú odpoveď na „prečo?“ zatiaľ nemám. Žiaľ, odpovedí na to druhé „prečo?“, je veľa. Prečo nie je diskusia a konfrontácia odborníkov s rôznymi názormi? Prečo iba očkovanie? Prečo mainstream pretláča len a len jednu pravdu? Prečo mainstream oslovuje stále tých istých odborníkov? Prečo novinári, odborníci, analytici klamú? Prečo neliečime, ale očkujeme? Prečo nikoho nezaujímajú kolaterálne (nepriamo zavinené, vedľajšie) úmrtia? Koľko ľudí tak umrie kvôli jednému zachránenému na Covid? Prečo toto nikoho nezaujíma? Prečo? CUI PRODEST?

Text: Ján Baránek/FB

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články