10.4 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Jaguar Land Rover prijme nových 300 zamestnancov, zavádza víkendové zmeny

Jaguar Land Rover Slovakia zavedie nové víkendové zmeny na prevádzkach Karosáreň a Lakovňa, čím vytvorí približne 300 nových pracovných miest priamo v nitrianskom závode a ďalšie desiatky pracovných miest u svojich dodávateľov.

Cieľom opatrenia je zabezpečiť stabilitu výroby pri stále sa zvyšujúcom záujme zákazníkov o vozidlá vyrábané v nitrianskom závode tak, aby zároveň zostala zachovaná rovnováha medzi pracovným a rodinným životom ich zamestnancov. Nové zmeny by mali začať pracovať v máji 2023.

„Toto rozhodnutie znamená, že naša JLR rodina sa rozrastie – pribudnú stovky nových kolegov priamo v našom závode a ďalšie desiatky u našich dodávateľov. Ponúkame prácu ďalším šikovným ľuďom z regiónu, čo bude mať pozitívny vplyv na celý kraj,“ povedal Igor Franček, riaditeľ ľudských zdrojov – Jaguar Land Rover Slovakia.

Pripravované nové víkendové zmeny budú pracovať len na prevádzkach Karosáreň a Lakovňa počas soboty a nedele (1 zmena v sobotu a 1 zmena v nedeľu). Dĺžka zmeny bude 10 hodín vrátane prestávok a Jaguar Land Rover zabezpečí pre zamestnancov pracujúcich v týchto zmenách bezplatnú autobusovú dopravu rovnako ako po iné dni. Mzda, počet dní dovolenky, ako aj niektoré z benefitov budú prispôsobené kratšiemu pracovnému času. 

Na víkendové zmeny sa budú môcť prihlásiť aj zamestnanci pracujúci v štandardnom trojzmennom režime prostredníctvom dobrovoľnej práce nadčas, v rozsahu ako to umožňuje zákonník práce. V prípade záujmu môže zamestnanec prejsť z trojzmennej práce na režim víkendovej zmeny formou dodatku k zmluve, t. j. zamestnanec by pracoval len počas víkendových zmien. Kombinácia práce v štandardnej trojzmennej prevádzke (pondelok až piatok) a následne vo víkendovej zmene (sobota a nedeľa) však nie je možná. Táto forma pracovného času môže byť vhodnou alternatívou pre ľudí, pre ktorých je práca na plný úväzok cez týždeň nevyhovujúca, ako napríklad ľudia opatrujúci člena rodiny, matky s menšími deťmi či študenti.

(ts, foto fb)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x