4.2 C
Nitra
piatok, 19 apríla, 2024

Bánovce nad Bebravou: Mesto zabezpečí odvoz orezaných konárov a lístia

Samospráva Bánoviec nad Bebravou opäť zabezpečí v rámci jarnej údržby bezplatný odvoz orezaných konárov a lístia z územia mesta. Zber sa uskutoční od pondelka (13. 3.) do 24. apríla. Informovala o tom radnica.

Zberným dňom bude vždy pondelok, s výnimkou Veľkonočného pondelka, odvoz sa uskutoční podľa vopred stanoveného harmonogramu. „Z dôvodu zefektívnenia vývozu budú vo všetkých lokalitách vyznačené centrálne miesta na uloženie odpadu. Rozmiestnenie zberných bodov bude zverejnené aj na stránke mesta a sociálnej sieti,“ uviedla radnica.

Službu odvozu zeleného odpadu organizuje samospráva v snahe vyjsť v ústrety občanom a zachovať čistotu verejných priestranstiev. „Prosíme preto i občanov o ústretovosť, aby nehromadili konáre z orezávania mimo stanovených dní a miest. Našou snahou je zamedziť vytváraniu čiernych skládok, ktoré znečisťujú spoločné priestranstvá a je možné ich pokutovať v zmysle porušenia zákona o odpadoch,“ ozrejmila radnica.

Zlikvidovať konáre z orezávania alebo iný zelený odpad mimo stanoveného zberu môžu obyvatelia kedykoľvek bezplatne na zbernom dvore. Zber konárov v mestských častiach sa uskutoční podľa pokynov predsedu občianskeho výboru alebo poslanca za mestskú časť.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x