14.2 C
Nitra
piatok, 7 októbra, 2022

Ivan prišiel o peniaze, varuje pred zradnými reklamami a rôznymi „zaručenými“ odporúčaniami mediálne známych osôb

Polícia upozorňuje na podvody na internete, pri ktorých dochádza k odvolávaniu sa na odporúčania známych tvárí.

Na sociálnej sieti informuje bratislavská krajská polícia o prípade, keď takto prišiel o peniaze aj 22-ročný Ivan. Zároveň varuje pred zradnými reklamami a rôznymi „zaručenými“ odporúčaniami mediálne známych osôb.
      

„Mladík veril, že práve online investovaním si zarobí peniaze. Na základe reklamy, ktorú videl na sociálnej sieti, zaslal neznámemu páchateľovi sumu v hodnote 250 eur. Neznáma osoba, vystupujúca na sociálnej sieti pod menom „ZARABAJ_INVESTOVANIM“, mu garantovala v priebehu 72 hodín výhru,“ priblížila polícia.
      

peniaze euro

Doplnila, že na ďalší deň poškodeného opäť kontaktoval neznámy páchateľ s „výhodnou“ ponukou vyššieho zárobku, keby mu poslal ďalších 200 eur. „Mladík ihneď zaslal požadované peniaze. Po niekoľkých dňoch sa poškodený snažil zistiť, čo sa stalo s jeho peniazmi a zaujímalo ho, ako sa mu darí v investovaní prostredníctvom investičného profilu na sociálnej sieti,“ uviedla polícia. Jediné, čo podľa jej slov mladík zistil, je, že profil na sociálnej sieti už neexistuje a on prišiel o 450 eur.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články