19.8 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Inteligentná domáca asistentka začne „strážiť“ prvých klientov už v marci

Prví klienti začnú v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) využívať novú sociálnu službu Inteligentnej domácej asistentky (IDA) už tento mesiac. Informovala o tom Ivana Čarnogurská z oddelenia stratégie regionálneho rozvoja a implementácie projektov Úradu TSK.

Inteligentná domáca asistentka funguje na základe senzorického snímania priestoru osamelo žijúceho klienta. IDA monitoruje domácnosť bez kamier či mikrofónov a na rizikovú situáciu upozorní dohliadajúcu osobu klienta alarmom.

Arteterapia pomáha zlepšovať pamäť, pozornosť či motoriku

„Zástupcovia miest, obcí a zariadení sociálnych služieb si vyskúšali prácu s aplikáciou IDA, aby sa v nej vedeli orientovať. Skúšali, ako budú nastavovať alarmy pre monitorovanie domácností, ako bude prebiehať riešenie technických otázok cez helpdesk, zadávanie požiadaviek na inštaláciu a demontáž zariadení, výmenu batérií či servisný zásah,“ uviedla Čarnogurská.

Ako dodala, s prostredím aplikácie sa zoznamovalo prvých 11 poskytovateľov, ktorí evidujú záujemcov o novú sociálnu službu a sú pripravení sa v marci do projektu reálne zaregistrovať a po administratívnom procese začať s jej poskytovaním koncovým užívateľom.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x