12.1 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

Základný vojenský výcvik ukončilo v Martine slávnostnou prísahou 178 čakateľov

Základný vojenský výcvik ukončilo v piatok slávnostnou prísahou v priestoroch Základne výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine 178 čakateľov prípravnej štátnej služby a kadetov Akadémie ozbrojených síl. Z nich bolo 48 žien. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kakaščíková.

„Služba v ozbrojených silách je skutočne jediným povolaním, pri ktorom predtým, než doň vstúpite, prisaháte, že pri jeho výkone ste pripravený obetovať to najcennejšie. Nie je to iba abstraktné vyjadrenie, ale obrovská zodpovednosť. Služba vlasti má mnoho profesií, no len jedno poslanie – vernosť vlasti a pripravenosť brániť ju s nasadením vlastného života,“ povedal dočasne poverený minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).

Zástupca náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl (OS) SR Peter Babiar podotkol, že vojenskú prísahu je treba napĺňať vo všetkých formách, aké si len dokážeme predstaviť. „Nie je to len plnenie každodenných úloh počas služobného času. Je to aj o vzťahu vojaka k jeho príbuzným, rodine, najbližšiemu okoliu a celkovom správaní sa na verejnosti, ktoré musí a má byť v súlade s týmto slávnostným sľubom, ktorým vojaci deklarujú svoju vernosť vlasti,“ uviedol Babiar.

Absolvovaním vojenského výcviku získali podľa Kakaščíkovej noví profesionáli predpoklady na ďalší odborný a kariérny rast v štruktúrach OS SR. „Po skončení základného výcviku pokračujú ďalšími odbornými výcvikmi podľa svojho zaradenia. Po ich úspešnom ukončení následne nastúpia k príslušným útvarom OS SR na predurčené funkcie. Kadeti budú pokračovať v dôstojníckom kurze pre absolventov vysokých škôl. Po jeho úspešnom ukončení budú taktiež zaradení do útvarov,“ dodala hovorkyňa rezortu obrany.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x