7.1 C
Nitra
utorok, 16 apríla, 2024

Igor Matovič odmietol, že by bol autorom strany Demokrati

Líder OĽANO Igor Matovič prišiel s ideou, aby dočasne poverený premiér Eduard Heger vytvoril vlastnú stranu, no autorom strany Demokrati nie je. Povedal to na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Ak by bol Matovič autorom Demokratov, strana by sa podľa jeho slov volala inak, mala iné logo a boli by tam iní ľudia. Súčasťou takej strany by neboli dočasne poverení ministri Rastislav Káčer, Karel Hirman a poslanec Miroslav Kollár. „Prišiel som s ideou spojiť malé drobné strany, vytvoriť priestor, aby sa vedeli spojiť, ale ten príbeh si dorobil Heger autonómne, samostatne, podľa svojho scenára,“ povedal Matovič. Heger podľa neho ani nikdy nepovedal, že by chcel byť predsedom OĽANO.

OĽANO považuje Demokratov za najbližšieho partnera na politickej scéne. Zároveň ocenil to, že Hegerova nová strana vylúčila z povolebnej spolupráce Hlas-SD. Matovič tiež v súvislosti so vznikom Demokratov neočakáva odchod ľudí z OĽANO.

Hnutie je pripravené rokovať o predvolebnej spolupráci s KDH či Alianciou. Dáva však priestor Hegerovi, aby sa s nimi spojil. Pre Matoviča je dôležitejšie, aby vo voľbách porazili mafiu, a neprekáža mu, ak bude mať OĽANO o dve-tri percentá menej.

Aktuálne sa OĽANO podľa Matoviča hlási k dvom ministerstvám, a to rezortu kultúry a ministerstvu vnútra.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x