12 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Igor Matovič: Dôvera v štát? 10 riešení, ktoré pomôžu spravodlivosti

Odborná skupina, pracujúca na riešeniach, ktoré majú pomôcť obnoviť dôveru v právny štát, má už pripravených asi desať riešení. Pred rokovaním vlády to oznámil minister financií a líder OĽANO Igor Matovič.
      Zopakoval, že debata o riešeniach, ktoré odstránia pochybnosti o spravodlivosti trestnoprávnych procesov a vyšetrovaní závažných trestných činov je prioritou súčasnosti, bokom preto musia ísť ďalšie témy ako napríklad aj výstavba nájomných bytov. „Podstata je 363-ka a spravodlivosť,“ zdôraznil Matovič.
      To, že komisia má prísť s riešeniami v horizonte niekoľkých dní, potvrdil aj minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO). Uviedol, že na možných riešeniach je všeobecný konsenzus. „Otázkou dohoda na týchto návrhoch v koalícii,“ dodal Naď.
      Vznik pracovnej skupiny oznámila koalícia po zasadnutí bezpečnostnej rady štátu. Zvolal ju premiér Eduard Heger (OĽANO) po tom, ako v minulých dňoch Úrad inšpekčnej služby zadržal štyroch vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry, ale aj dočasného riaditeľa inšpekcie.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články