15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Huliak: Naša takzvaná vládnuca elita sa nepoučila a má snahu históriu s cudzím vojskom na našom území zopakovať (VIDEO)

Budúca možná prítomnosť amerických vojakov na našom území poriadne dvíha žlčou mnohým Slovákom. Pred tromi desaťročiami sme od nás ledva ledva dostali našich osloboditeľov červenoarmejcov a už sa sem tlačia iní, ktorí majú po celom svete poriadne pošramotenú povesť.

Ten, kto sa zaujíma o pôsobenie amerických vojakov na cudzích územiach sa iba žehná pri predstave, že budú aj u nás. Nie že by nás okupovali, ale ich správanie v krajinách NATO, kde majú svoje základne a posádky, je v podstate bez vážnej kontroly. Jednoducho povedané, robia si čo chcú, lebo však oni sú USA! A vlastne podliehajú svojím zákonom nie krajiny v ktorej sa nachádzajú. Svoje si o tom celom myslí aj Rudolf Huliak, predseda strany Národná Koalícia, ktorý vo vyjadril vo videu na svojom profile.

Americké vojská tu nebudú pre našu bezpečnosť

Podľa Huliaka ide o vlastizradu Slovenska, pretože cudzie vojská majú byť na našom území absolútne bez kontroly. „Účelovo nám uniká kauza okolo podpisu zmlúv o pobyte amerických vojsk na Slovensku po dobu minimálne najbližších 10 rokov,“ hovorí Huliak a dodáva, že už sme tu mali dočasne umiestnené cudzie vojská na našom území, ktoré sme po revolúcii s veľkou slávou vyprevádzali domov. „Zdá sa, že sa naša takzvaná vládnuca elita nepoučila a má snahu históriu zopakovať. Navyše, americké vojská u nás nebudú podliehať naším zákonom a spadať pod naše orgány činné v trestnom konaní, ale budú de facto pôsobiť ako štát v štáte,“ konštatuje Huliak, podľa ktorého sa n nich nebude vzťahovať vízová ani evidenčná povinnosť. „Čiže si tu budú chodiť hore dole a ani nebudeme vedieť kto, koľko, kedy a kde,“ pridáva šéf malej mimoparlamentnej strany s tým, že všetko toto sa deje potichu a bez akéhokoľvek vedomia našich občanov.

(Ne)milovaná vláda, haló! Slováci nechcú na svojom území vojská USA! My tu totiž nechceme žiadne cudzie vojská! (VIDEO)

„Občan sa dostáva do polohy ovečky potrebnej len pred voľbami, pretože po voľbách už jeho názor nikoho nezaujíma. Sledujte preto, ako sa pri hlasovaní v parlamente a odsúhlasení prítomnosti amerických vojsk o obsadení vojenských priestorov Malacky a Sliač zachová hlavne opozícia,“ prízvukuje Huliak a dodáva, že celá táto záležitosť započala v roku 2018. „A finančné prostriedky prvých troch modernizačných projektov sa musia začať čerpať do októbra 2022, a štvrtý do októbra 2023. Skrátka tie americké vojská tu nebudú pre našu bezpečnosť, ale urobia z našej krajiny cieľ prvého útoku. A v tom prípade by zostala zo Slovenska len diera v zemi,“ varuje predseda strany Národná Koalícia. „Tí, ktorí nám tu 30 rokov vládli nám jasne ukazujú svoju nečinnosť a nemajú, a nikdy nemali chuť niečo meniť. Preto si kladiem otázku, nedozrel už konečne čas vykonať zásadné zmeny v tomto štáte? Zmeniť tento stav? Zamyslime sa nad tým,“ končí svoje video Rudolf Huliak.

Ešte budeme veľmi ľutovať toto ich rozhodnutie

S jeho slovami súhlasia aj viacerí diskutujúci Slováci. „Pán Huliak, však Američania sa považujú za nadľudí a v každej krajine, kde doteraz ich vojaci boli, neplatili pre nich zákony danej krajiny. Lenže Slováci sú nepoučiteľní a Naď s Korčokom si aj tak urobia čo si zaumienili. Ešte budeme veľmi ľutovať ich rozhodnutie,“ konštatuje Zlatica Burčáková. „Rudo… toto všetko pripravila minulá vláda aj s Dankom, Ficom, Pellegrinim… Aj na toto treba všetko poukázať…,“ pridáva Kamil Jakub. „Už teraz sme ich kolónia,“ myslí si Richard Havetta. „Amerika je zlo! Fuj!“ píše nekompromisne Eva Kráľová.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články