23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

HRȎZA!!! Na školskom florbalovom turnaji v Nitre sa hráči pobili tak, že viacerí skončili v nemocnici

Šport je nádherný tým, že spája ľudí, ktorí spolu nadväzujú dlhoročné či doživotné priateľstvá. Občas sa stane, že na niektorých športoch sa priami aktéri pochytia tak, že je z toho poriadna kuca-paca, ale to, čo sa stalo na florbalovom turnaji žiakov stredných škôl je už úplne cez čiaru, pretože v ňom došlo pri bitke k vážnemu zrneniu. Najsmutnejšie na tom, že medzi hlavných účastníkov patrili slovenskí hokejoví reprezentanti!

Divočina sa udiala na stredoškolskom florbalovom turnaji v Nitre, kde proti sebe nastúpili družstvá Strednej športovej školy (SŠŠ) a Gymnázia Zlaté Moravce. Derby však malo podľa portálu šport.sk nečakané, no o to smutnejšie vyvrcholenie, pretože po bitke medzi hráčmi skončili niektorí v nemocnici! Medzi hlavných aktérov patril hokejista HKM Nitra Ondrej Molnár, ktorý zlomil svojmu súperovi sánku a vybil zuby, a tak teraz bude čeliť trestnému stíhaniu. A to iba pár dní pred začiatkom hokejových majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov, na ktorých sa mal zúčastniť aj on. Podľa slov jedného z účastníkov, celú situáciu nezvládla najmä samotná škola, pretože turnaj rozhodovali jej žiaci, ktorí mali byť naklonení v prospech domáceho tímu.

Najaktívnejšími bitkármi boli reprezentanti

Čo sa teda na florbalovom turnaji stredoškolákov pod Zoborom v stredu 7. decembra okolo deviatej hodine ráno vlastne udialo? V závere súboja domácej SŠŠ Nitra s Gymnáziom Zlaté Moravce mal jeden z hosťujúcich hráčov faulovať 18-ročného Adama Sýkoru, hokejistu HKM Nitra. Ich vzájomný konflikt ale vyeskaloval napätie tak, že na hraciu plochu vtrhli aj ďalší hráči a strhla sa bitka. Po nej zostal ležať na zemi v kaluži krvi hráč Zlatých Moraviec, ktorému v nemocnici zistili zlomeninu čeľuste. Zranenie mu mal spôsobiť ďalší hokejový reprezentant Slovenska a hráč HKM Nitra, 17-ročný Ondrej Molnár, ktorý podľa priamych aktérov tohto zápasu údermi päsťou rozhodne nešetril. Bitku na turnaji už vyšetruje aj polícia, a to ako prečin výtržníctva v súbehu s ublížením na zdraví.

HRȎZA!!! Na školskom florbalovom turnaji v Nitre sa hráči pobili tak, že viacerí skončili v nemocnici
Ondrej Molnár, ktorý spôsobil protihráčovi pri florbale vážne zranenie, zrejme na hokejové MC hráčov do 20 rokov do Kanady nepocestuje. Zdroj: FB / Ondrej Molnár

Podľa jedného zo svedkov incidentu bol však Ondrej Molnár agresívnejší a mal napadnúť aj ďalšieho súpera. V celom konflikte boli hráči Nitry od začiatku agresívnejší. Od nás sa snažili chalani brániť spoluhráča, lebo Nitranom to bolo jedno, naháňali všetkých. V tom čase som bol v strede všetkého. Ondrej Molnár naháňal ďalšieho spoluhráča až pri našej striedačke, kde ho sotil na zem a začal ho kopať, dával mu kolená na bradu, pokiaľ mu nezapadol jazyk. Našťastie, nakoniec nebol vážne zranený,” opísal svedok časť z toho, čo sa na hracej ploche odohrávalo. K celej situácii zaujalo stanovisko aj vedenie Spojenej školy, kam obaja najväčší bitkári chodia, ktoré v ňom uviedlo:

V Nitre majú nielen bitkárov florbalistov (hokejistov), ale aj pekné florbalistky

Reakcia školy na to, čo sa udialo, je zaujímavá

„Na školskom turnaji Majstrovstvá Nitrianskeho kraja vo florbale žiakov stredných škôl sa stala pre všetkých zúčastnených poľutovaniahodná udalosť. Zápas SŠŠ Nitra proti Gymnáziu Zlaté Moravce prebiehal v medziach pravidiel. Deväť sekúnd pred koncom bol Adam Sýkora pri útočnej akcii hrubo faulovaný, v dôsledku čoho preletel cez mantinel a skončil na zemi. Rozhodca avizoval faul. Adam sa zdvihol a pristúpil k hráčovi, ktorý ho fauloval a ústne ho upozorňoval, že to bolo naozaj cez čiaru, lebo jemu samotnému hrozilo zranenie. Vzápätí hráči Moraviec sa zhŕkli okolo Adama. Naši hráči vrátane Ondra pribehli k nim, aby Adama bránili. Situácia sa stala neprehľadnou a prerástla do vzájomnej strkanice, ktorú organizátori do dvadsať sekúnd ukončili.

HRȎZA!!! Na školskom florbalovom turnaji v Nitre sa hráči pobili tak, že viacerí skončili v nemocnici
Ďalším z bitkárov, ktorí si neudržali vo florbalovom zápase nervy na uzde bol hokejový reprezentant Slovenska, ktorého v tomto roku draftoval klub z NHL New York Rangers, bol Adam Sýkora. Zdroj: FB / Adam Sýkora

Prvý úder dostal do tváre Ondrej Molnár, má roztrhnutú peru. Ondro úder inštinktívne opätoval, na nešťastie neprimeranou silou, čím spôsobil zranenie protihráčovi. Konal neúmyselne, v zápale boja a vo vybičovanej atmosfére. Svoj skutok oľutoval a úprimne sa ospravedlnil. Situácia našich chlapcov mrzí o to viac, že bojovali za školu. Je nám ľúto, že sa sociálnymi sieťami šíria nepravdy, ktoré poškodzujú nielen našu školu ale i slovenský hokej.“ Za organizátora súťaže: Eva Stümpelová, učiteľka SŠŠ Nitra. Za školu: Zlata Maniačková, zástupkyňa SŠŠ Nitra.

Mnohí športovci si vytrpeli svoje po tom ako dostali vakcínu proti COVID-19

Zranený hráč má na trikrát zlomenú sánku

Toľko teda reakcia školy k uvedenému incidentu, na ktorú zareagoval v diskusii na sociálnej sieti na ňu napísal svoj názor Tomáš Zölder, ktorý nastúpil v drese Zlatých Moraviec:

„Vyjadrenie školy je pritiahnuté za vlasy s úmyslom zhodiť vinu na nás, hráčov Zlatých Moraviec a chrániť svoje hviezdy. Incident vznikol faulom nášho hráča, ktorý tvrdo narazil Sýkoru o mantinel. Pri odchode na trestnú lavičku ho chytil Sýkora zozadu za krk, žiadne dohováranie z jeho strany nebolo ako uvádza škola. Chalan, ktorého dnes operovali v nitrianskej nemocnici pribehol, snažil sa Sýkoru odtiahnuť z krku. Vtom pribehli viacerí hráči Nitry, vrátane Molnára a hráčov, ktorí boli v tom čase na lavičke. Prvé údery päsťou prišli od nitrianskych hráčov, ktorí nešli situáciu hasiť, išli do nej s päsťami. Zranený chalan obdržal dva tvrdé údery do oblasti sánky od Molnára, úder bol opätovaný, ale Molnár mal len menšiu trhlinu pery (nič vážne, nakoľko pokračoval a kolenom odstavil ďalšieho). Zranený chalan má 3krát zlomenú sánku vrátane jej roztrieštenia. Dvaja ďalší hráči večer podstúpili v moraveckej nemocnici vyšetrenia a odišli s obväzmi, škrtený hráč s obväzom krku. Nechcem zhadzovať vinu čisto na nitrianskych hráčov, ale reprezentanti by mali ísť svojim správaním príkladom ostatným. Chrániť si svoje hviezdy aj napriek nepravdivým vyjadreniam nie je správne.

HRȎZA!!! Na školskom florbalovom turnaji v Nitre sa hráči pobili tak, že viacerí skončili v nemocnici
Reakcia a pohľad Tomáša Zöldera na to, čo sa dialo počas bitky na florbalovom zápase a po nej. Zdroj: FB / NR šport

Zamyslite sa, čo keby to bolo vaše dieťa, ktoré má sánku 3krát zlomenú. Moje vyjadrenie nie je subjektívne napriek tomu, že som bol účastník ako hráč Moraviec. Hráči škôl z Levíc, Topoľčian a Šale, ktorí incident videli z tribúny vedia, kde je pravda. Situáciu nezvládla Športová škola ako organizátor, rozhodcovia boli ich žiaci. Kvôli ich jednostrannému rozhodovaniu v prospech domácich došlo k tomuto incidentu.

Šport ponúka niekedy skutočne bizarné situácie a tiež výsledky

Bitkári si možno na hokejových MS nezahrajú

Nuž čo k tomu dodať? Obe strany na to majú svoj uhol pohľadu, ktorý je diametrálne odlišný, isté však je, že florbalové ihrisko nie je boxerský ring a takéto niečo by sa, ani pri akomkoľvek faule, diať nemalo. Smutné tiež je, že jednými z najaktívnejších bitkárov boli hokejoví reprezentanti Slovenska Adam Sýkora aj Ondrej Molnár, ktorí sa mali už v pondelok 12. decembra hlásiť na zraze reprezentácie do 20 rokov v príprave na juniorské majstrovstvá sveta, ktoré sa budú konať od 26. decembra do 5. januára v kanadských mestách Halifax a Moncton. Sýkora, ktorý bol v júli tohto roka draftovaný v 2. kole klubom NHL New York Rangers, a Molnár, ktorý mal byť v budúcoročnom drafte NHL na vyšších priečkach, sa šampionátu pre svoje bitkárske intermezzo zrejme nezúčastnia. „O spomínanom incidente zhromažďujeme informácie, následne ich vyhodnotíme a k danej veci zaujmeme konkrétne stanovisko,“ vyjadril sa k celej situácii hovorca SZĽH Peter Jánošík. Isté teda zatiaľ je len to, že Adam Sýkora ani Ondrej Molnár sa v piatkovom extraligovom dueli s Popradom zrejme nepredstavia.

Dodo Púchovský, fb/Ondrej Molnár, fb/Adam Sýkora, facebook.com, Šport.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články