16.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Krajská knižnica v Nitre pripravila kurzy pre seniorov. Cieľom je vylepšiť ich digitálne zručnosti

Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre sa zapojila do národného projektu „Zlepšovanie digitálnych  zručností seniorov a znevýhodnených skupín vo verejnej správe“. Unikátny projekt pochádza z dielne Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR v spolupráci s Národnou koalíciou pre digitálne zručnosti a povolania SR.

Vzdelávanie seniorov v tejto oblasti je v dnešnej dobe nevyhnutné, pretože veľakrát nedisponujú potrebnými digitálnymi zručnosťami, čo môže viesť k ich sociálnemu vylúčeniu. Práve táto významná časť spoločnosti sa cíti vo svete plnom digitálnych nástrojov ohrozená a neznalá. Národný projekt je zameraný na cieľovú skupinu seniorov vo veku od 65 rokov, i na tých, ktorým bol priznaný starobný alebo invalidný dôchodok.

Krajská knižnica v Nitre pripravila kurzy pre seniorov. Cieľom je vylepšiť ich digitálne zručnosti
Prvý kurz slávnostne zahájila riaditeľka knižnice PhDr. Ingrid Meňky.

Cieľom bezplatných certifikovaných IT školení je pomôcť seniorom lepšie sa orientovať v online svete a motivovať ich k správnemu používaniu digitálnych technológií v praxi. Digitálne zručnosti umožňujú lepšie zapojenie sa do spoločnosti, komunikáciu s blízkymi a rodinou, využívanie služieb, z ktorých mnohé sú už dostupné len online. Kurz pozostáva zo základov práce s počítačom (internet a e-mail), základov práce s digitálnym zariadením (tablet) a práce s mobilnými technológiami pre seniorov (vlastný smartfón). Po ukončení kurzu dostane každý účastník Certifikát s uvedením úrovne nadobudnutých digitálnych zručností a zadarmo tablet s príslušenstvom, na ktorom pracoval počas výuky.

Prvý kurz slávnostne zahájila riaditeľka knižnice PhDr. Ingrid Meňky. Účastníkov kurzu poctili svojou návštevou aj poslanci Nitrianskeho samosprávneho kraja Martina Holečková, Iván Farkas, Tibor Csenger, Örs Orosz a zástupca primátora mesta Nitry Miloslav Špoták. Udržateľnosť projektu je 4 roky.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články