21.5 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Bizarné: Dva futbalové zápasy v Siera Leone sa skončili výsledkami 95:0 a 91:1!

Veríte tomu, že zázraky sa dajú diať aj na počkanie? Že nie? Tak tomu verte, lebo výsledky dvoch futbalových zápasov sú toho príkladom. To, čo sa v nich udialo v druhom polčase je totiž absolútne neuveriteľné.

Azda každý človek vie, že futbal sa hrá 90 minút. Za ten čas sú mužstvá schopné dať niekedy aj desať gólov. To sa ale hovorí už o poriadnom výprasku alebo „hokeji“. Ani v ňom ale toľko gólov ako v dvoch spomínaných zápasoch nikdy nepadlo.

V africkom štáte Siera Leone sa však odohrali dve stretnutia, v ktorých padlo priam neuveriteľné množstvo gólov. Ako informuje portál sportnet.sme.sk, v jednom zo súbojov padlo až 95 gólov, kým v tom druhom „iba“ 91. Niet divu, že iba zápasy tamojšia futbalová asociácie prešetruje.

So zápasom vraj nikto nemanipuloval

Ak by si to nikto nezrátal, tak v oboch súbojoch padlo šokujúcich 187 gólov, pričom hostia dali iba jeden jediný!!! Prirodzene, v oboch zápasoch išlo o postup do najvyššej súťaže.

V prvom súboji tím Kahunla Rangers zvíťazil nad Lumbebu United 95:0 a tom v druhom hráči FC Gulf triumfovali nad mužstvom Koquima Lebanon 91:1. Okrem samotných konečných výsledkov sú šokujúce aj polčasové výsledky. Ako informuje spravodajský web BBC, polčasové skóre v prvom zápase bolo len 2:0, v druhom „až“ 7:1. Prirodzene, oba výsledky boli napokon anulované pre podozrenie z ovplyvňovania duelov.

Rumunskí futbalisti klubu Steauna Bukurešť nesmú byť očkovaní

„Nemôžeme stáť bokom a pozerať sa, ako takáto trápna situácia zostane nepotrestaná. Okamžite začneme vyšetrovanie a predvoláme všetkých zodpovedných,“ povedal pre BBC Sport Africa prezident asociácie v Sierre Leone Thomas Daddy Brima. Ako jediný zo zúčastnených „dôrazne odsúdil nešportové správanie“ iba výkonný riaditeľ Kahunla Rangers. Generálny manažér Lumbebu United, naopak, uviedol, že „si nie je vedomý žiadnej manipulácie so zápasom“. Po prestávke vraj bol frustrovaný a v istom momente dokonca v hneve odišiel preč. Prezident Koquima Lebanon zase trval na tom, že to bol v podstate priateľský zápas s cieľom pobaviť fanúšikov a zástupcovia FC Gulf odmietli túto záležitosť komentovať.

HANBA!!! Rozzúrený otec tak vyľakal 7-ročného futbalistu, že ten sa takmer pocikal

Za 45 minút dali domáci 96 gólov!

Oba víťazné tímy, teda Kahunla Rangers a FC Gulf vstupovali do posledného kola druhej najvyššej súťaže so zhodným počtom bodov, na diaľku teda bojovali o jedno zostávajúce postupové miesto do najvyššej súťaže. Aj preto sa oba duely hrali v rovnakom čase. Ani to však nezabránilo tomu, čo sa odohralo v II. polčase keď veci nabrali dramatický spád. Vtedy už oba tímy vedeli, že postúpi mužstvo s lepším gólovým rozdielom. Mužstvo Kahunla Rangers strelilo po prestávke za 45 minút neuveriteľných 93 gólov, kým hráči FC Gulf skórovali „iba“ 84-krát.

Zdroj: Tweet GOAL News

Na ihrisku v zápase medzi FC Gulf a Koquima Lebanon sa odohrala ešte jedna šokujúca vec. Keďže hlavný arbiter v druhom polčase odmietol rozhodovať, tak ho vymenili! Futbalová asociácia v Siera Leone uviedla, že bude vyšetrovať hráčov a funkcionárov zo všetkých štyroch zúčastnených klubov, a tiež rozhodcov, ktorí boli delegovaní na tieto stretnutia.