-0.9 C
Nitra
sobota, 28 januára, 2023

HOAX? FAKT? Video, nad ktorým budete krútiť hlavou. Ak je toto pravda, tak potom…

Situácia na Ukrajine je viac ako nejasná. Naše, ale aj zahraničné médiá ukazujú hrôzy, ktoré na území nášho východného suseda páchajú ruské vojská, lenže, ako sa ukazuje, nie všetko je iba čierne alebo biele.

Ukrajinskému ľudu pomáha množstvo krajín nielen z Európy, ale aj z iných častí sveta, vrátane USA. Činnosť je to viac ako záslužná, lenže…

Prečítajte si aj OĽANO: Bratčikove odmietnutie účasti na výbore prejavom pohŕdania základnými ľudskými právami (dokument)

A tu je problém, lebo na sociálnych sieťach sa objavujú videá, ktoré ukazujú, že podlosti na ľuďoch páchajú i samotní ukrajinskí vojaci.

Jedno takéto doslova šokujúce video, ktoré bolo zrejme urobené mobilom, takže jeho autenticita sa dá len ťažko overiť, no aj spochybniť, sa šíri sociálnou sieťou cez rumble.com. Čo myslíte, je to HOAX lebo skutočnosť?

Desivé slová: Ak strieľate, strieľajte v noci!

A čo je vo videu, ktoré zverejnil rumble.com zaujímavé, ba až desivé? Slová, ktoré hovorí ukrajinský prezident. Aj Slováci si určite spomenú na masaker v meste Buča, ktorý je akýmsi predmestím Kyjeva. Práve v ňom mali mať desiatky civilných obetí na svedomí ruskí vojaci. Video, ktoré bolo urobené zrejme na mobilný telefón však ukazuje, že to mohlo byť úplne ináč. Kto ho spravil?

Pozrite si spomínané video TU, je skutočne šokujúce. Je to hoax?

Niekto, kto bol záškodníkom v blízkosti prezidenta Zelenského? Alebo má tento azda dvojníka a celá situácia bola skutočne iba zinscenovaná? Však posúďte sami.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články