-0.9 C
Nitra
sobota, 28 januára, 2023

Hlas vyzýva vládnu koalíciu, aby sa dohodla na PREDČASNÝCH voľbách

HLAS vyzýva vládnu koalíciu, aby bezodkladne zmenila ústavu a dohodla sa na vypísaní predčasných parlamentných volieb.

„Vládna koalícia druhýkrát extrémne zlyhala a nedokáže vyviesť Slovensko z krízy. Tak ako pred rokom hanebne nezvládla pandémiu, tak dnes nezvláda drastické zdražovanie a infláciu. Má voči ľuďom dnes už len jednu povinnosť – ospravedlniť sa a odísť,“ vyhlásil líder HLASu Peter Pellegrini.

Posledné spory medzi Igorom Matovičom a Richardom Sulíkom sú podľa neho tragickým opakovaním situácie spred roka. „Namiesto pomoci ľuďom nám ponúkajú len vzájomné spory a zatýkanie politických oponentov. Namiesto zjednocovania spoločnosti ju viac a viac rozoštvávajú. Namiesto napĺňania národnoštátnych záujmov Slovenska hazardujú s dodávkami energií a nerobia nič pre našu potravinovú sebestačnosť,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

Fond na podporu športu je už pripravený pomôcť prevádzkovateľom športovísk a posiľňovní

Hoci ľudia už mesiace márne čakajú na akúkoľvek pomoc pri zdražovaní, vláda i parlament si bezostyšne vybrali týždňovú dovolenku a opäť nič neurobili. „Premiér Heger absolútne nezvláda riadenie vlády, ani svojich vlastných ministrov, ktorí sa ako poslední cirkusanti chystajú protestovať spolu s odborármi jeden proti druhému. Vylezie zo svojej diery len vtedy, keď ho majú v zahraničí potľapkať po pleci alebo keď môže nabrýzgať opozícii. Minuloročná výmena stoličiek pánov Hegera a Matoviča nevyriešilo absolútne nič. Jediné, čo pomôže, je odchod celej vládnej koalície,“ uzavrel Peter Pellegrini.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články