21.1 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Hlohovec: Hvezdáreň a planetárium M.R. Štefánika si velikána pripomenie na zámku

Hvezdáreň a planetárium (HaP) M. R. Štefánika v Hlohovci si chce politika, astronóma, vojaka a cestovateľa, po ktorom je pomenovaná, uctiť spomienkovým podujatím na Hlohovskom zámku pri príležitosti 143. výročia jeho narodenia. Podujatie M. R. Štefánik – vedec bojujúci za národ sa uskutoční v piatok 21. júla, informovala Radoslava Bodnárová z HaP.

Spomienka je koncipovaná ako stretnutie so Štefánikom. „Od 16.00 h odznejú dve prednášky – Vojtecha Rušina o tom, či bol Štefánik naozaj vedec, a Pavla Kanisa o prínose M. R. Štefánika k slobode národa,“ uviedla Bodnárová. Po nich je pripravené slávnostné odhalenie Štefánikovej busty a otvorenie tematickej výstavy. „Na nej sa zúčastní 16 slovenských umelcov so svojimi sochárskymi, maliarskymi, sklárskymi a šperkárskymi dielami,“ doplnila.

Súbežne od 13.00 h bude možné v prípade priaznivých podmienok na nádvorí zámku pozorovanie slnka astronomickými ďalekohľadmi. Podujatie pripravila HaP v spolupráci so Spoločnosťou M. R. Štefánika.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x