15.4 C
Nitra
nedeľa, 14 apríla, 2024

Hlas: Vláda pri jednorazovej pomoci zabudla na väčšiu časť seniorov a pracujúcich

HLAS – sociálna demokracia vyzýva vládu v súvislosti s balíkom opatrení, aby podporila sociálne návrhy zákonov z dielne HLASu – sociálna demokracia v parlamente.

„Sme presvedčení, že vláda v prípade jednorazovej pomoci zabudla na väčšiu časť seniorov a veľkú časť pracujúcich, ktorých potreby, práve riešia naše návrhy zákonov“ uviedol Peter Pellegrini.

HLAS – sociálna demokracia počas pandémie, vojny a rastúcej inflácie navrhoval celý rad sociálnych opatrení, ktoré koalícia nepodporila. „Čakali sme, že pomoc bude štedrá, pretože jej opatrenia meškali a zaostávali za susednými krajinami. To sa dnes, žiaľ nestalo,“ zdôraznil líder HLASu – sociálna demokracia.

„Náš návrh oproti tomu ktorý predložil minister práce sa zásadne odlišuje v tom, že sme neopomenuli vyše 1,6 milióna pracujúcich ľudí zhruba do príjmu 1680 eur, ktorí si môžu uplatňovať takzvanú nezdaniteľnú časť so svojho príjmu. Inými slovami, navrhujeme vyplatiť 100 eur na každého jedného človeka, pretože aj oni si zaslúžia pomoc“, zdôraznil líder HLASU – sociálna demokracia. „Na základe tohto návrhu by každá rodina napríklad s tromi deťmi mohla dostať jednorazovo 500 eur, “ informoval Pellegrini.

V súvislosti s pomocou pre seniorov skonštatoval, že minister pri sto eurovom príspevku hovoril len o senioroch, ktorým nebol priznaný dôchodok a tých je niekoľko desiatok tisíc. „Poberateľov dôchodkov je 1,4 milióna a HLAS – sociálna demokracia vo svojom návrhu myslel aj na túto veľkú skupinu seniorov“, dodal Peter Pellegrini, ktorý vyzval koalíciu, aby tieto návrhy podporila.

Zároveň informoval, že HLAS – sociálna demokracia podporí vládne systémové návrhy týkajúce sa systémovej pomoci pre rodiny vo výške 1 miliardy eur. Podpredseda strany Erik Tomáš zdôraznil, že návrhy HLASu umožnujú 100 eurový príspevok sumovať v rôznych sociálnych skupinách. “ Ide o kvalitné nepopopulistické návrhy, ktoré sa opierajú o reálne čísla a vládna koalícia by mala v parlamente ukázať, že je schopná podporiť navrhovanú pomoc, ktorá pomôže ľuďom,“ uviedol podpredseda HLASu – sociálna demokracia.

Zdroj:TS

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články