3.1 C
Nitra
sobota, 28 januára, 2023

Minister obrany Jaroslav Naď šokuje Slovákov. Najskôr dokonalou „dymovou clonou“, potom neuveriteľným priznaním (VIDEÁ)

Slovensko má ministra obrany naozaj ako sa patrí. Žiadne vojenské skúsenosti, okrem „skvelých“ kurzov síce nemá, zato dokáže dokonale zahmlievať a maskovať. Nuž čo, človek na svojom poste na „nezaplatenie“.

O Jaroslavovi Naďovi sa krátko po nástupe do funkcie na internete šírila informácia, že neabsolvoval základnú vojenskú službu. On sám sa ešte vlani obhajoval tým, že napríklad aj v Nemecku majú na tomto poste už druhú ženu. Tou prvou bola súčasná šéfka Európske komisie Ursula von der Leyenová, po nej zastáva funkciu nemeckej ministerky obrany Annegret Kramp-Karrenbauerová. Náš minister obrany Jaroslav Naď sa síce už nie raz dokázal zviditeľniť ako „ukážkový“ politik, ktorý dokáže urážať bežných ľudí, no teraz facebookové profily TV OTVTrúba N zverejnili videá, v ktorých sa odkrývajú aj ďalšie ministrove „silné“ stránky.

Nevezieme nič na Ukrajinu. To by som o tom musel niečo vedieť!

Na Slovensku sa dlho viedol „dišputát“ o tom, či Ukrajine poskytneme náš ruský protilietadlový a protiraketový ochranný systém dlhého doletu S-300. Jeho presun na Ukrajinu dlho odmietal aj minister obrany Jaroslav Naď, ktorý jeho presun odmietal aj vtedy, keď už bolo jasné, že smeruje k nášmu východnému susedovi. „Tu vznikla nejaká abstraktná diskusia, že ideme dať S-300 Ukrajine, že prídeme o našu spôsobilosť, a tak ďalej. Vy ste počuli niekde mňa, alebo nejakého člena vlády sa vyjadriť, že to ideme spraviť? To, akože si to Blaha vymyslí a pustí to na sociálne siete teraz to všetci budete verklíkovať donekonečna a že ako keby sa to malo udiať?“ pýtal sa Naď poslancov nášho parlamentu počas svojho vystúpenia.

„Však ja si veľmi dobre uvedomujem, že mojou úlohou je zabezpečiť obranu a bezpečnosť našej krajiny,“ vysvetľoval ďalej minister obrany. V diskusnej relácii na TV Markíza zo 6.4. ministrovi moderátor povedal, že podľa ich informácií smeruje do Čiernej nad Tisou, ležiacej na slovensko-ukrajinských hraniciach vlak s vojenskou technikou. „Takže veziete niečo na Ukrajinu?“ pýta sa Naďa moderátor Kovačič. „Nevezieme nič na Ukrajinu. To by som o tom musel niečo vedieť,“ odpovedal minister s úškľabkom na tvári. „Tak teda ja nie som armádny expert, ale toto, podľa mňa, vyzerá ako podvozok S-300,“ kontruje moderátor. Odpoveď ministra obrany je však doslova šokujúca.

Minister Naď: Na Slovensku bude viac spojeneckých vojakov, ide o zvýšenie obrany Slovenska

Absolvoval množstvo kurzov, a myslí si, že celkom slušných

„To ani ja nie som armádny expert. Môže to byť systém protivzdušnej obrany, a môže to byť aj S-300, ale my sa tým netajíme, že dislokujeme S-300 na východnej hranici. Čiže je to úplne v poriadku,“ snažil sa dokonale zahmlievať celú situáciu Jaroslav Naď. „Takže v každom prípade ju zatiaľ neveziete na Ukrajinu,“ nedal sa Michal Kovačič. „Určite nie!“ zdupľoval Naď. „Môžem potvrdiť, že Slovenská republika darovala Ukrajine systém protivzdušnej obrany S-300,“ prezradil premiér Eduard Heger na margo našej S-300. O dva dni neskôr, teda 8. apríla odznela v Televíznych novinách na TV Markíza informácia, že slovenský systém protivzdušnej obrany S-300 je už na Ukrajine. Prevoz trval podľa informácií Markízy dva dni.

https://www.facebook.com/TVOTVSK/videos/406682647483305

Takže ako pán minister? Jaroslav Naď skutočne skvele informuje Slovákov o tom, že sa zapájame do vojny na Ukrajine darovaním protivzdušného systému nášmu východnému susedovi, ktorý sa bráni pred ruskou inváziou. Ale aby toho nebolo smerom k ministrovi obrany málo, Jaroslav Naď sa v jednom z televíznych rozhovorov na TV Markíza pochválil, že „absolvoval som množstvo kurzov a myslím si, že celkom slušných na to, aby som mohol povedať, že by som určite našu vlasť dokázal brániť. A to veľmi slušne.“ Nuž, museli to byť naozaj „kvalitné“ kurzy keď si po nich náš minister obrany trúfa brániť naše malé Slovensko „veľmi slušne“. Diskusie Slovákov pod oboma videami, z ktorých sa nedajú ani zverejniť, nepotrebujú komentár.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články