23.1 C
Nitra
streda, 29 mája, 2024

Hlas – SD: Po parlamentných voľbách nebude za žiadnych okolností spolupracovať so stranami OĽaNO a ĽSNS

Slovensko sa nachádza v hlbokej politickej a ekonomickej kríze. Ľudia chudobnejú, pomoc štátu pri zdražovaní je absolútne nedostatočná, ekonomiku ruinujú vysoké ceny energií a samosprávy sa nachádzajú pred kolapsom.

Namiesto riešenia zásadných problémov ľudí sa vláda venuje sama sebe a koaličné strany ponúkajú čoraz väčšie a nebezpečnejšie nezmysly namiesto skutočných riešení. Spoločnosť je rozdelená ako nikdy predtým, a to predovšetkým kvôli vedomému šíreniu nenávisti vládnymi politikmi, rozvratu štátu a historicky najvyššej nedôvere ľudí vo vládu a štátne inštitúcie.

Východiskom z politickej krízy sú predčasné voľby v čo najskoršom možnom termíne. Východiskom z ekonomickej krízy je nová, zodpovedná, dôveryhodná a kompetentná vláda, ktorá bude riešiť skutočné problémy ľudí namiesto vlastných sporov. Východiskom z hlbokého rozdelenia spoločnosti je plán spojiť ju a zjednotiť, v mene budúcnosti Slovenska a nádeje na lepší život ľudí v každom kúte svojej vlasti.

Ambíciou HLASu v parlamentných voľbách je ponúknuť ľuďom nádej do budúcnosti a byť pre nich jedinou alternatívou voči súčasnému marazmu i voči návratu do minulosti. HLAS bude kandidovať samostatne s programom skutočnej obnovy Slovenska a vízie nielen do konca volebného obdobia, ale na celé najbližšie desaťročie. Je však otvorený spolupráci s osobnosťami či organizáciami, ktoré sa s týmto programom stotožnia.

Chceme ľuďom ponúknuť plán na povznesenie Slovenska a celospoločenskú dohodu o dlhodobých cieľoch krajiny. Chceme zásadným spôsobom pracovať na vyrovnaní regionálnych rozdielov, aby nikto netrpel kvôli tomu, v ktorom kúte svojej vlasti sa narodil alebo v ktorom sa rozhodol žiť. Chceme spraviť zo Slovenska dôveryhodný a silný štát, ktorý dokáže účinne pomáhať ľuďom i hospodárstvu a voči ktorému majú jeho občania úctu a rešpekt. Na medzinárodnej úrovni budeme plne rešpektovať členstvo Slovenska v Európskej únii a NATO a plniť všetky z toho vyplývajúce záväzky – no na prvom mieste musia byť pre budúcu vládu národnoštátne záujmy Slovenskej republiky.

Centrom pozornosti HLASu je a bude človek a jeho lepší život od narodenia až po dôstojnú starobu. Len a len ľudia v demokratických voľbách rozhodnú, či tomuto plánu vyjadria dôveru a rozhodnú aj o tom, s kým ho má v prípade úspechu HLAS napĺňať. Predsedníctvo HLASu však potvrdilo, že HLAS po parlamentných voľbách nebude za žiadnych okolností spolupracovať so stranami OĽaNO a ĽSNS, pretože ich považuje za vážnu hrozbu pre slovenskú demokraciu. O spolupráci s ostatnými subjektmi rozhodnú voliči i ochota týchto strán podieľať sa plnení plánu a vízie HLASu.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x