18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

HLAS-SD: Odmietame novelu volebného zákona z dielne ministra vnútra Mikulca, ktorý obmedzuje základné právo ľudí slobodne voliť

HLAS – sociálna demokracia dlhodobo upozorňuje, že vláda svoje zlyhania pri očkovaní a v boji s pandémiou nahrádza represívnymi opatreniami a šikanou ľudí. Namiesto profesionálneho manažovania štátu sa utieka k opatreniam, ktoré obmedzujú slobodu ľudí.

Odmietame novelu volebného zákona z dielne ministra vnútra Mikulca, ktorý obmedzuje základné právo ľudí slobodne voliť.
Rozumieme potrebe ochrany verejného zdravia. Očakávame aj v tomto prípade odbornú diskusiu a posúdenie situácie od príslušných kompetentných orgánov. Tento paragraf však vyvoláva otázniky a preto veríme, že štát zabezpečí adekvátnou cestou ústavou garantované volebné právo pre všetkých svojich občanov a nebude takýmto spôsobom deliť ľudí na dve kategórie. Siahať na volebné právo jednotlivca je neprípustné.
Povinnosťou vlády, ktorá zadĺžila štát, ktorá vyhodila 800 000 miliónov na nezmyselné plošné testovanie, je zabezpečiť aby volebné právo každého občana bolo zabezpečené aj počas pandémie. Vláda sa zjavne bojí slobodnej vôle ľudí a hľadá možnosti ako za každú cenu politicky prežiť. HLAS – sociálna demokracia vyzýva vládu zastaviť tieto mocenské experimenty, ktoré posúvajú Slovenskú republiku medzi nedemokratické režimy.

Zdroj: Tlačová správa Hlas-SD

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články