17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

HLAS-SD: Cukrár z OĽaNO bude riadiť kľúčovú organizáciu štátu zodpovednú za chémiu v poľnohospodárstve a chrániacu Slovensko pred vírusmi a škodcami rastlín

„Cukrár“ z OĽaNO od dnes riadi kľúčovú organizáciu štátu kontrolujúcu používanie chémie v poľnohospodárstve a zamedzujúcej šíreniu vírusov a škodcov rastlín – Ústredný kontrolný a skúšobný ústav poľnohospodársky (ÚKSÚP). Kandidátom OĽaNO Jánom Bercelim nahradil minister OĽaNO Samuel Vlčan medzinárodne uznávanú špičkovú odborníčku s dlhoročnými skúsenosťami.

„OĽaNO zas a znova dokazuje, že systém „našich ľudí“ je dokonale zakorenený v ich straníckej DNA. Minister pôdohospodárstva, bankár Vlčan, odvolá z postu generálneho riaditeľa tejto extrémne dôležitej inštitúcie špičkovú odborníčku s dlhoročnými skúsenosťami z oblasti ochrany rastlín a ekologickej poľnohospodárskej produkcie. A nahradí ju kým? Straníckym nominantom Jánom Bercelim so skúsenosťami z cukrárstva. HLAS – SD považuje takéto konanie za ohrozovanie bezpečnosti Slovenska v oblasti bezpečnosti rastlín a v boji proti invazívnym vírusom a škodcom, ktoré Slovenskú flóru čoraz viac ohrozujú,“ povedal Róbert Puci, poslanec NR SR strany HLAS – SD.

PhDr. Ján Berceli, ktorý vo voľbách do NR SR v roku 2020 kandidoval za OĽaNO z 95. miesta je absolventom Fakulty managementu Univerzity Komenského v Bratislave. V rokoch 1998 – 2003 robil v cukrárskej výrobe rodinnej firmy. Od roku 2003 podľa ministerstva pôsobil na pozícii zástupcu obchodného riaditeľa, kde mal na starosti najmä riadenie siete obchodných managerov, venoval sa prieskumu trhu, obchodnému reportingu, zahraničnému obchodu, ako aj riadeniu ľudských zdrojov. Firma J. B. COMP, v ktorej pritom dodnes pôsobí dosahuje straty od roku 2015.Ministrom Vlčanom odvolaná generálna riaditeľka ŮKSÚP Ing. Jana Vargová, PhD. bola pritom špičková odborníčka, s manažérskymi skúsenosťami a odbornými znalosťami priamo z oblastí poľnohospodárskej chémie, ekologického poľnohospodárstva a boja proti invazívnym vírusom a škodcom rastlín.

„Slovensko je jedinou krajinou v Európskej únii, kde takto dôležitej inštitúcii šéfuje človek bez akýchkoľvek odborných skúseností. Znova sa ukazuje, že pre Igora Matoviča a hnutie OĽaNO je dôležitejšia stranícka príslušnosť ako odbornosť. Výsledky vidíme za rok aj pol vládnutia všetci. Od tragického nezvládnutia pandémie koronavírusu, po nezvládanie boja s Africkým morom ošípaných a teraz aj vážne ohrozenie bezpečnosti flóry a poľnohospodárskej výroby na Slovensku. Vzhľadom na závažné riziko zavlečenia nebezpečných škodcov a chorôb rastlín na Slovensko aj pre klimatickú zmenu žiada HLAS – SD, aby minister Vlčan vysvetlil túto nomináciu a do funkcie generálneho riaditeľa vymenoval odborníka. Stačilo už OĽaNáckeho hazardovania so Slovenskom,“ uviedol R. Puci.

zdroj: Tlačová správa HLAS-SD

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články