15.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Hlas sa pustil do Remišovej: Obrala Slovákov o milióny a nakúpila dizajnové vešiaky

Faktúru na sumu 600 miliónov eur vystavil vystavila dnes strana HLAS ministerke investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronike Remišovej.

„O túto sumu podľa jej bývalého štátneho tajomníka obrala občanov Slovenska a slovenskú ekonomiku len na projektoch informatizácie, ktoré nerealizovala,“ upozornil poslanec SR SR, podpredseda strany a bývalý vicepremiér Richard Raši. Sám Marek Antal, spoluzakladateľ strany Za ľudí a dnes člen poslaneckého klubu SaS, ktorý robil Remišovej štátneho tajomníka, povedal: „Keď sme prišli na ministerstvo, našli sme predchodcami pripravené eurofondové projekty za 700 miliónov eur. Dnes sa realizujú na úrovni plnenia iba okolo 100 miliónov. Musia sa pritom stihnúť do konca tohto roka, ináč tie projekty prepadnú. Vravel som, že poďme tie projekty podporiť a spustiť.“

Nespustenie pripravených projektov je podľa Rašiho obrovským manažérskym zlyhaním ministerky Remišovej. „Suma 600 miliónov sa týka len projektov informatizácie, Slovensku však reálne hrozí, že príde o približne 5 miliárd eur. Ku koncu februára máme z končiaceho eurofondového programového obdobia nevyčerpaných 5,7 miliardy eur a keby sme ich chceli dočerpať, musíme vyčerpať 19 mil. eur denne vrátane víkendov a sviatkov. Priemerné čerpanie v mesiacoch január a február bolo 3,5 milióna eur denne, čiže necelá jedna pätina,“ upozornil Raši.

Podali si ju aj za luxusné nákupy

Sedačka za vyše 8000 eur a rokovací stôl za viac ako 14 000 eur nie sú jedinými zbytočnými a predraženými nákupmi ministerky investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veroniky Remišovej.

Ako dnes na tlačovej besede informoval podpredseda strany HLAS a poslanec NR SR Richard Raši, ministerka Remišová vybavuje celé ministerstvo nielen dizajnovým nábytkom, ale aj dizajnovými vešiakmi na kabáty.

„Ministerka Remišová nakúpila na ministerstvo 500 vešiakov na kabáty za viac ako 50000 eur. Najskôr kúpila 150 vešiakov po necelých 52 eur a potom prikúpila 350 dizajnových vešiakov po takmer 121 eur. Rovnako funkčný vešiak s pritom dá kúpiť aj za 25 eur za kus,“ pripomenul Rašiho poslanecký asistent a okresný predseda strany Martin Dorčák a dodal, že keby kúpila bežne dostupné vešiaky, daňovým poplatníkom by ušetrila viac ako 36 000 eur. Podľa Dorčáka môžu byť nákupy dizajnového nábytku šité na mieru konkrétnym firmám, keďže „aj leňošky pre vodičov, ktoré sa dajú bežne kúpiť okolo 300 eur, nakúpila Remišová 1774. Za tri kusy tak vyhodila viac ako 5300 eur,“ povedal Dorčák. Za nehoráznosť považuje, že okrem iných podmienok museli mať čierne matné a kovové nožičky.

NAKA zadržala známeho nitrianskeho advokáta

„Okrem týchto dizajnových kúskov zazmluvnila Remišová na ministerstvo aj aj 36 dvojsedačiek talianskej značky po 1 436,40 eur a 74 kresiel tej istej značky po 453,60. Ak by sme vyberali veľmi podobné dvojsedačky a kreslá, ktoré však nie sú talianske a dizajnové, ale vyrobené na Slovensku a rovnako funkčné, našli by sme ich minimálne o polovicu lacnejšie,“ uzavrel Dorčák, ktorý Remišovú vyzval, aby zmluvy na tento predražený nábytok zrušila a ospravedlnila sa za to občanom Slovenska.

LINK na zmluvy v CRZ:

Vešiaky po 120,96 eur : https://crz.gov.sk/data/att/3912192.pdf

Vešiaky po 51,95 eur : https://crz.gov.sk/data/att/3594680.pdf

Dizajnové dvojsedačky, kreslá a leňošky pre vodičov: https://crz.gov.sk/data/att/3700688.pdf

(ts, foto: fb Veronika Remišová)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x