10.4 C
Nitra
pondelok, 26 februára, 2024

HLAS presadzuje silný štát s posilneným vlastníctvom v energetických podnikoch

HLAS – sociálna demokracia garantuje občanom, že ich požiadavka zahrnutá v národnej petícii za zmenu, na štátnu kontrolu energetických podnikov sa stane zásadnou agendou prípadnej novej vlády, ktorá vzíde po septembrových voľbách.

„Krízy, ktorým čelili Matovičove a Hegerove vlády, okrem ich politickej neschopnosti odhalili, že ľudia na Slovensku potrebujú ochranu silnej ruky štátu. Privatizácia energetických podnikov, bola Dzurindovou a Miklošovou chybou na ktorú doplatili ľudia. Chceme to zásadne zmeniť a preto sa sústredíme na kontrolu privatizačných zmlúv energetických podnikov, alebo navýšime majetkovú účasť štátu v týchto podnikoch. Či už prostredníctvom odkúpenia podielu od jedného z vlastníkov, alebo navýšením základného imania spoločnosti s kapitálovým posilnením pri rešpektovaní platných akcionárskych zmlúv,“ uviedol Peter Pellegrini.

„Realizáciou tohto kroku si štát zabezpečí priamy výkon energetickej politiky a z dlhodobého hľadiska budú zisky z týchto majoritne štátom vlastnených spoločností príjmom do štátneho rozpočtu a môžu sanovať oblasti zdravotníctva či školstva,“ dodal líder HLASu – sociálna demokracia.

„Nie je mysliteľné, aby sa energia na Slovensku lacno vyrábala a potom spätne, draho nakupovala zo zahraničia, čo si v prvom rade odnesú ľudia. Videli sme ako trpia podniky, ktoré museli počas energetickej krízy prepúšťať ľudí, videli sme ako trpia samosprávy. Chceme preto silný štát, ktorý vie cez vlastníctvo v týchto podnikoch regulovať politiku pomoci pre ľudí po dohode so všetkými zainteresovanými “ skonštatoval Pellegrini.

Predseda HLASu počas svojho vystúpenia držal nálepku s nápisom – Majetok SR s vysvetlením, že kým niekto hral s podobnou nálepkou politické divadlo vo Francúzsku, HLAS chce svojou politikou ochrániť ľudí v čase kríz.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x